Освітній дім прав людини – Чернігів оголошує конкурс ініціатив з прав людини
Якщо у вас є ідея невеликого проєкту, який ви хочете реалізувати і який відповідає меті нашого конкурсу і його пріоритетам, – надсилайте заявку!
Для чого ми проводимо цей конкурс?
Ми хочемо підтримати ініціативи лідерів громадсько-активних спільнот, спрямовані на розвиток потенціалу, просування та захист прав людини, психосоціальну та фізичну реабілітацію.
У які терміни можна подати заявку?
Проєктні заявки можуть подаватись на постійні основі, але не пізніше 10 липня 2024 року.
У який період мають бути реалізовані проєкти?
Проєкти, що пройдуть конкурсний відбір та будуть рекомендовані до фінансування, мають бути реалізовані до 30 серпня 2024 року.
Яким є максимальний розмір гранту?
Максимальний розмір гранту на один проєкт – еквівалент 1300 євро.
Хто може взяти участь у конкурсі?
Участь у конкурсі можуть взяти лідери громадсько-активних спільнот: ветерани, волонтери, представники та представниці уразливих груп, меншин, правозахисники та активісти громадянського суспільства.
Якими є пріоритети конкурсу?
- розвиток потенціалу команди / організації;
- просування та захист прав людини,
- психосоціальна реабілітація;
- фізична реабілітація;
- громадянська журналістика;
- освіта в сфері прав людини.
Якою є процедура подання проєктів?
Кожен учасник(ця) чи група учасників(ць) мають право подати декілька проєктів на розгляд, при цьому координатором(-кою) проєкту можуть виступити тільки в одному проєкті.
Для подання заявки необхідно заповнити форму, до якої додати заповнені Заявку, робочий план та бюджет проєкту, які можна завантажити за цим посиланням.
Консультації в процесі затвердження та реалізації проєктів
Після оголошення результатів конкурсу переможцям надається ментор для консультаційної підтримки та вдосконалення їхніх проєктних заявок, супутніх документів, а також менторської підтримки в подальшій реалізації проєкту та стажування, під час якого буде надаватися стипендіальна підтримка.
Оцінювання проєктів
Оцінювання та відбір проєктів, поданих на конкурс, проводитиметься конкурсною комісією, що складатиметься з експертів і представників Дому та партнерів проєкту. Оцінювання та відбір будуть проводитись протягом надходження заявок за такими критеріями оцінювання:
- відповідність пріоритетам конкурсу;
- конкретність, досяжність та результативність заходів, запланованих проєктом;
- спроможність заявників успішно реалізувати проєкт за допомогою наданих ресурсів та у визначений термін;
- обґрунтованість запланованих витрат та необхідних ресурсів у співвідношенні до очікуваних результатів;
- промоція та сталість результатів проєкту.
Результати конкурсу будуть повідомлятись учасникам протягом 10-х робочих днів після надходження заявки.
Конкурс проводиться в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні», який реалізовує Освітній Дім прав людини — Чернігів у співпраці з Центром прав людини ZMINA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст Конкурсу є виключною відповідальністю Освітнього Дому прав людини — Чернігів та не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.