Зимноводівська територіальна громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

с. СКНИЛІВ

Скни́лів — село в Україні, у Зимноводівській сільській об'єднаній територіальній громаді Львівському районі Львівської області. Відстань до обласного центру становить 6 км, що проходить автошляхом обласного значення. Станом на кінець 2021 року населення села становило 1535 осіб.

Попри західну частину села проходить залізнична колія. Після будівництва злітної смуги Львівського аеропорту село було відділене від прямого сполучення з Львовом через вулицю Любінську. До 1980-х років існував піший перехід через злітну смугу, який був ліквідований після однієї з реконструкцій. На території села розташовано дві водойми.

На території Скнилівського старостинського округу розташовано Храм Преображення Господнього, гімназію ім. Праведного Андрея Шептицького (1-9кл.), Народний Дім, працює амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Перша згадка в документах — 24 березня 1396. Така дата свідчить, що село існувало вже у княжі часи.

За Польщі село належало до коронних земель. Привілеєм, виданим 3 березня 1437 року у Кракові, польський король Владислав III Варненчик передає у власність Янові Зубрському село Скнилів та призначає війтом там же.

У 1614 році львівський староста Станіслав Боніфацій Мнішех з Великих Кунчиць надає землю в Скнилові під будівництво церкви.

У 1624 році польський король Сигізмунд III Ваза підтвердив, що Скнилів є власністю шпиталю святого Духа у Львові.

У 1665 році польський король Ян II Казимир дозволив Томашу Карчевському переписати його власність у Сокільниках та Скнилові на першу дружину — Барбару Пшерембську.

У 1683 році польський король Ян III Собеський призначає данину Скнилову та дозволяє вирубку лісу, а у 1685 році призначає солтисом Скнилова Станіслава Кіліянова. За привілеєм від 9 вересня 1744 року село належало Катажині з Потоцьких Коссаковській, у 1770 році — Томашу Тиборовському. У 1776 році село було продано австрійським урядом Янові Кіцкєму за 9600 злотих ринських.

Станом на 1880 рік в селі було всього 118 будинків, де мешкало 714 осіб. За віросподанням: 527 — греко-католики, 136 — римо-католики, 40 юдеїв та 11 інших віросповідань, а за національною приналежністю — 537 русинів (українців), 140 поляків, 37 німців. Римо-католицька парафія знаходилася в с. Зубра, греко-католицька — у Скнилові та належала до Львівського міського деканату. Крім Скнилова до парафії належав й Скнилівок. В селі була церква, однокласна школа; діяла кредитна каса ґміни Скнилів з капіталом у 1907 злотих ринських та млин.

Після окупації Галичини в 1919 році польський уряд заселяв українську землю польськими колоністами. На 01.01.1939 в селі проживало 1650 мешканців, з них 930 українців-греко католиків, 220 українців-римокатоликів, 230 поляків, 200 польських колоністів міжвоєнного періоду, 40 євреїв, 30 німців.

 

 На території Скнилівського старостинського округу були та є розташовані  такі сакральні споруди :

Пам'ятки монументального мистецтва

  • Символічна могила "Борцям за волю України та жертвам комуністичного режиму".
  • Пам’ятний знак — кам'яний студитський хрест, встановлений на місці давньої Скнилівської лаври.
  • Пам’ятний хрест з нагоди 50-ліття скасування панщини.(1898р.)
  • Пам’ятна могила на сільському кладовищі о.Йосифа Фолиса, мецената, громадськополітичного діяча, греко-католицького священника, який був депутатом австрійського парламенту. Син його загинув у лавах УСС. Усе своє майно,землі і сад він заповів на розбудову українських організацій.

Герб Скнилівського старостинського округу має вигляд щита прямокутної форми із заокругленою нижньою частиною. На синьому тлі – зображення чотирьох білих птахів, які розлітаються в різні боки.

Птахи символізують політ, стремління висоти, а також вказують на візитівку Скнилова – аеропорт, збудований на колишніх землях села, який є важливим транспортним вузлом Західної України. Напрямки польоту птахів вказують на чотири сторони світу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь