Зимна Вода. Сучасне крізь призму минулого та з поглядом у майбутнє

Зимна Вода. Сучасне крізь призму минулого та з поглядом у майбутнє

1. с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області Україна 81110.

Село Зимна Вода розташоване у північній частині Пустомитівського району Львівської області. На сході воно межує з  м. Львовом;  на півночі – з смт. Рудно Залізничного району м. Львова; на північному сході – з селом Білогорща, котре в 1994 р. стало частиною  м. Львова, на заході – з селом Суховоля Городоцького району; на південному заході – з селом Конопниця; на півдні – з селами Лапаївка та Холодновідка Пустомитівського району. 

Фактично Зимна Вода є затиснутою у щільне кільце, утворене автомобільними дорогами Шегині – Львів, частиною кільцевої дороги – західного обходу м.Львова, залізничною колією Львів-Мостиська та житловими масивами сіл Суховоля та Конопниця.

Розташування села між магістральними шляхами, з одного боку, завжди робило його привабливим для людей, сприяло його швидкому розвитку, а з другого боку, ця затиснутість села є суттєвим гальмом до розширення його меж.

На сьогоднішній день Зимна Вода є одним із найбільших сільських населених пунктів України. Тут, станом на 1.12.2013 року, було зареєстровано 11,500 тис. мешканців. Але, насправді, в Зимній Воді проживає значно більше людей, адже багато мешканців Львова мають тут своє житло, хоча зареєстровані у місті. Серед мешканців Зимної Води – багато представників львівської інтелігенції: науковці, викладачі, медики, управлінці, представники духовенства, працівники культури, громадські та політичні діячі.

Площа житлової та громадської забудови села складає 512 га. Тут налічується 123 вулиці та 3334 господарських дворів. Житлова забудова переважно індивідуальна. Будинки одно, двох та трьох-поверхові. Є в селі 35 багатоквартирних комунальних будинків, та 7 відомчих будинків. Загальна площа житлових приміщень на 1 грудня 2013 року складала 355503 м.кв.

Протяжність комунальних доріг – біля 70-ти кілометрів.

На території села функціонує дві загальноосвітні середні школи у котрих навчається майже 1000 учнів; амбулаторія загальної практики сімейної медицини на 150 відвідувань у зміну та денним стаціонаром на 20 місць; дитячий садок на 18 місць;а також новозбудований садочок “Казковий світ” на 150 місць будинок «Просвіти», почта.

Свої духовні потреби мешканці села мають змогу задовільняти у трьох діючих  церквах: греко-католицьких – Св.апостолів Петра і Павла та Св. Івана Богослова , православній – Всіх Святих землі української.

Починаючи з 90-х років на території села швидкими темпами почав розвиватися бізнес. Сьогодні понад 300 мешканців Зимної Води займаються підприємницькою діяльність як безпосередньо в селі, так і за його межами. В основному-це представники малого і середнього бізнесу.

Найбільшими підприємницькими структурами у Зимній Воді є ВАТ «Завод нестандартного обладнання», сільськогосподарське підприємство СГВ «Нива-М» ЗЕА «Склодзеркальний завод», ТзОВ «Ягідка», шляхово-експлуатаційна дільниця облавтодору, столярний цех приватних підприємців А.Санницького та В.Дикунського та цех по виготовленню металопластикових виробів „Шувар вікносервіс”. Є в селі багато невеличких майстерень з ремонту легкових автомобілів, цехів по виробництву меблів і т.п.

До послуг мешканців села 30 продуктових магазинів, 8 магазинів промислових товарів, 12 ресторанів та кафе, 2 аптеки, 6 перукарень, 3 автозаправні станції, 2 салони з продажу автомобілів, 3 автомийки.

На межі між Зимною Водою та Львовом розташовано два найбільших в області гіпермаркети – «Метро» та «Епіцентр».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь