Звіт про роботу виконавчих органів ради за 2023 рік

Дата: 26.02.2024 09:58
Кількість переглядів: 78

Фото без опису

Звіт про роботу виконавчих органів ради за 2023 рік

 

Протягом 2023 року виконавчі органи ради працювали відповідно до плану соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Виконавчим комітетом проведено 13 засідань та прийнято 367 рішень (у 2022 році 330 рішень).

     Основними  питаннями, які  розглядали і вирішували у 2023 році, були питання надання допомоги силам оборони та мобілізованим мешканцям громади, надання  мешканцям громади адміністративних та соціальних послуг, розвитку підприємництва та наповнення бюджету, підтримки життєдіяльності окремих галузей та громади в цілому, розвиток соціально-економічної сфери громади.

 

       Одним із основних напрямів роботи виконавчих органів ради у 2023 році була мобілізаційна робота та  допомога ЗСУ.                                                      

  Всього військовозобов’язаних (жінки та чоловіки віком від 18 до 60 років) маємо 4062 особи. Поставлено на первинний військовий облік у 2023 році 130 юнаків 2007 року народження.

       З 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України, в державі триває мобілізація військовозобов’язаних. Станом на 1 січня 2024 року в нашій громаді мобілізовано 649 військовозобов’язаних: 260 осіб у Зимній Воді, 114 осіб – у Лапаївці та Холодновідці, 77 осіб – у Скнилові та 198 осіб – у Суховолі.

На жаль, з числа мобілізованих 69 осіб було поранено, 6 осіб вважають зниклими безвісти: Віталій Бап, Олег Дідух, Андрій Лисецький, Назар Шарик, Андрій Лехмінка, Володимир Хемій;  2 осіб – такими, що потрапили в полон.

      У 2023 році загинув 21 захисник: Тарас Довгун, Олег Стах, Олег Андрейців, Микола Бориско, Мирослав Стець, Богдан Березій,  Ігор Лучечко, Олександр Бондарук, Ігор Ригель, Максим Труба, Сергій Надозірний, Андрій Бойко, Роман-Дмитро Гайдучок, Роман Микитин, Роман Борущак, Микола Шаравара, Любомир Баб’як, Роман Дeмчук, Андрій Студенний, Олег Федькович, Микола Пиріг. Вже у 2024 році ми поховали Володимира Гоя.  Пам’ять про них назавжди повинна залишитися в серцях мешканців нашої громади, а їхній подвиг – бути прикладом для прийдешніх поколінь.

       Для соціальної підтримки мобілізованих, дружин, матерів і дітей загиблих воїнів, поранених військовослужбовців, пропалих безвісти протягом року виділено грошових допомог на суму 4 млн 019 тис. грн.

 

Про допомогу мобілізованим та ЗСУ

  Тут, найперше, хочу роз’яснити всім, хто не знайомий з тонкощами нашого законодавства. Відповідно до ст. 87 Бюджетного кодексу  України:

1. До видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на:

5) національну оборону (крім заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення);

Відповідно до статті 89  (Видатки, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад):

1. До видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, належать видатки на:

17) заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення.

       Отже, сільська ради не може витрачати кошти на оборону (може тільки на територіальну оборону). Тому впродовж майже 2-х років допомогу збройним силам та окремим військовослужбовцям ми організовуємо не за бюджетні кошти.

      Тут найбільший внесок освітян. За підтримки й участі батьківських рад шкіл та дошкільних установ протягом року проводили благодійні ярмарки, концерти та інші акції на підтримку ЗСУ.

       У Ліцеї № 1 проведено два благодійні ярмарки та ряд інших доброчинних заходів. Упродовж року Ліцей № 1 зібрав 870 000 грн благодійної допомоги для Збройних сил України, за які купили та відправили на фронт автомобілі, амуніцію, квадрокоптери, одяг та інші необхідні речі.

      Учні, батьки та колектив Ліцею № 2 організували благодійний ярмарок «Ми – нація єдина! Ми діти твої, Україно!», фестиваль «Дитячі долоні», долучались до збору коштів, організованого благодійним фондом «Волонтерський рух – Зимна Вода» для потреб ЗСУ. Загалом вдалося зібрати 560 273 грн, за які купили та передали військовослужбовцям автомобілі та інші речі.

Спільними зусиллями батьків, учнів та вчителів у Лапаївському ліцеї імені Героя України Георгія Кірпи організували благодійний ярмарок «День доброти» (8-А клас). Вдалося зібрати 332 000 грн, за які придбали автомобіль (техобслуговування), тепловізор, 4 рації, пальне, продукти харчування для 420-го Окремого стрілецького батальйону 68-ї бригади, надсилали листи і малюнки нашим захисникам.

        Учні 3-Б класу разом з вчителем Мамаєвою Л. В., батьками, волонтером Марією Низ та о. Тарасом їздили в реабілітаційний центр «Немирів». До Дня Захисників та Захисниць України привезли воїнам подарунки від дітей, батьків, вчителів та працівників ліцею, а також підготували чудовий патріотичний концерт.

У Суховільському ліцеї організували 18 благодійних заходів, на яких зібрали 166 100 грн, закупили медикаменти, продукти, засоби гігієни, дрон для 68-ї Єгерської бригади імені Олекси Довбуша, долучилися до ремонту машини швидкої допомоги для медичної служби цієї бригади (водій Ярослав Мех зі с. Суховоля).

Учні 6 класу Скнилівської гімназії імені Праведного Андрея Шептицького провели ярмарок до Дня козацтва, кошти з якого були долучені до закупівлі двох FPV-дронів і передані захисникам 24-ї окремої механізованої бригади ім. Короля Данила. Маленькі патріоти зібрали 6 700 грн. Окремий внесок зробили працівники Скнилівської гімназії. Усі кошти додали до купівлі автомобіля для ЗСУ.

       Активну роботу з допомоги ЗСУ вели і в закладах дошкільної освіти громади. Працівники та вихованці долучалися до збору коштів на придбання автомобіля швидкої допомоги, позашляховика, дронів, брали участь у благодійних заходах на підтримку ЗСУ, зокрема в концертах, ярмарках. Неодноразово збирали кошти, солодощі, продукти, засоби гігієни та ін. для потреб ЗСУ.

ЗДО с. Лапаївка взяв участь у благодійній акції, яку організували волонтери на території храму Успення Пресвятої Богородиці сіл Лапаївка та Холодновідка і провів майстер-клас із виготовлення оберегу «Ангел-охоронець для воїна».

 ЗДО «Казковий світ» організував благодійний ярмарок «Гарбуз-фест», на якому зібрали 90 000 грн. За ці кошти придбали для Львівської 65-ї ОМБр планшети Ulefone Armor Pad LTE black, штативи автоматичні, акумулятори до штативів; для 80-ї ОДБШр купили тепловізор HIKMICRO, системи скидання вантажу для дронів DJI Mavik 3, подвійні системи скидання ВОГ-17, ВОГ-25 та подвійну систему скиду РГД 5 (6 шт.), гарнітуру для рацій Motorola; доклались до коштів на придбання автомобіля марки Nissan Рatrol для потреб зведеної тактичної групи «Адам»/«Adam» tactical group, що працює на сході нашої країни і в складі якої служить Андрій Драган, виховник осередку «Пласт-станиця Зимна Вода».

Вихованці, батьки та працівники ЗДО «Дитячий всесвіт» провели передріздвяні ярмарки, зібравши для потреб ЗСУ 177 тис. 200 грн. На ці кошти закуплено 10 FPV-дронів та передано для роти ударних безпілотних комплексів 92-ї окремої штурмової бригади (для «Ахіллеса»).

Від початку повномасштабного вторгнення в Ліцеї № 1, Ліцеї № 2, Лапаївському ліцеї, Скнилівській гімназії та в Пластовій домівці діють волонтерські осередки з плетіння маскувальних сіток. На передову відправлено тисячі квадратних метрів маскувального матеріалу відповідно до сезону та потреб військових.

  Всього завдяки проведенню благодійних заходів в освіті зібрано 2 036 000 грн.

   Крім того, протягом року вчителі, вихователі, технічні та господарські працівники освіти долучалися власними коштами до придбання автомобілів, квадрокоптерів та іншого обладнання для військових. Вони зібрали для ЗСУ понад 1 200 000 грн.

  За всі кошти, котрі були зібрані освітою, придбано і відправлено на передову 11 автомобілів, квадрокоптери, амуніцію та інше обладнання відповідно до запитів військових.

       У 2023-му на допомогу збройним силам була скерована й робота відділу культури Зимноводівської сільської ради. Упродовж року проведено низку благодійних заходів: концерти «Коляда єднає», «Музика заради життя»; майстер-клас до Дня миру; концерт до Дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника Вітчизни; до 105-ї річниці створення ЗУНР; збір на окопні свічки; майстер-клас до Дня Гідності і Свободи. Загалом зібрано й використано для потреб ЗСУ 197967 грн, 120 $, 220 zl.

     У 2023 році до закупівлі автомобілів, квадрокоптерів, тепловізорів і т. п. долучалися працівники медичних закладів громади. Вони зібрали понад 180 000 грн добровільних внесків на підтримку ЗСУ. Ці кошти долучені до коштів, що їх збирали інші установи громади, для придбання військового спорядження, яке вкрай потрібне захисникам України.

       Немалий внесок у допомогу ЗСУ зробив Центр надання соціальних послуг Зимноводівської сільської ради. Протягом року центр працював із різними благодійними та релігійними організаціями, отримував і передавав для військовослужбовців продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни і т.п. Від початку 2023 року центр організував 105 відправок на ЗСУ та 16 передач у госпіталь (2380 ящиків з продуктами харчування, водою, одягом, взуттям, засобами гігієни, медичними товарами та 196 колісних шин). Також передано для ЗСУ МАВІК 3, генератор та інше необхідне обладнання.

        Всього спільними зусиллями апарату сільської ради, установ сільської ради, комунальних підприємств за підтримки небайдужих підприємців та мешканців громади упродовж 2023 року було придбано і передано для ЗСУ 16 автомобілів, більше двох десятків квадрокоптерів «Мавік 3», 38 FPV-дронів, 4 тепловізори, 2 старлінки, рації, генератори та інше необхідне для фронту обладнання.    

       Крім цього, сільська рада передала для в/ч 2106 три мільйони гривень на купівлю необхідних матеріальних засобів.

        Щиро дякую всім, хто долучився до підтримки ЗСУ.

 

Про виконання власних повноважень виконавчих органів ради

 

Робота із зверненнями громадян

     За 2023 рік в Зимноводівську сільську раду надійшло 1428 звернень громадян, 52 запити на публічну інформацію, 274 звернення на «Гарячу лінію» громади (за 2022 р. 124, за  2021 р. 114), 19 звернень на урядову гарячу лінію; 80 – на гарячу лінію області. На всі звернення відреаговано та розглянуто їх по суті: прийняті відповідні рішення сесії чи виконавчого комітету, надано відповіді у  встановлений законом термін.

     Крім вищевказаних звернень, за 2023 рік у сільську раду надійшло 4827 документів від органів державної влади, установ, організацій, підприємств

 

2021

2022

  2023

Вхідна документація, всього

3401

4333

4827

– у т. ч. від органів державної влади

283

732

1835

Вихідна документація, всього

2211

2263

2602

    Сільський голова, заступники та спеціалісти проводять, відповідно до графіку, особистий прийом громадян. У 2023 році  на особистому прийомі в сільського голови  було  76 осіб, усних звернень надійшло 85. На всі звернення відреаговано, проте не все вдалося вирішити позитивно.

       З метою покращення комунікації мешканців громади з владою для подання електронних звернень на офіційному веб-сайті сільської ради https://zvg.gov.ua/ створена рубрика ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ, де громадяни також можуть надсилати звернення на електронну пошту сільської ради (zymnovodivskarada@gmail.com). З цією ж метою засідання сесій ведуть у прямому ефірі та транслюють у мережі “Інтернет, викладають на фейсбук-сторінку https://www.facebook.com/ZymnovodivskaOTG/, а також поширюють у телеграм-канал https://t.me/zv_oficiyna.       

       В 2023 році успішно запроваджено ДІЯ.ШЕРИНГ документів та ДІЯ.QR документів в усіх бюджетних закладах Зимноводівської сільської ради (ЗДО, ЗОШ, спортивна школа, лікарня та ФАПи, відділ культури).                        

    На офіційному веб-сайті сільської ради https://zvg.gov.ua/ забезпечено систематичне оприлюднення публічної інформації.

      Більшість приміщень комунальних закладів та підприємств облаштовані пандусами для вільного доступу осіб з обмеженими можливостями;  вебсайт сільської ради адаптований, згідно з вимогами законодавства, для людей з вадами зору та слуху. Проте старі приміщення, в яких не враховані потреби неповносправних людей, потребують певної реконструкції.

 

Про надання адміністративних послуг

      Всі адміністративні послуги (252) надає ЦНАП Зимноводівської сільської ради. За 2023 рік надано 11528 адмінпослуг, у т. ч.:

будівельних послуг (повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларацій про готовність до експлуатації об'єкта) – 264;

архітектурних (видача будівельних паспортів, присвоєння адрес) 436;

земельних (заяви та відомості з Державного земельного кадастру) 464;

реєстрації актів цивільного стану (народження, смерть, одруження) 275;

державної реєстрації речових прав на нерухоме майно 538 (на 103 990 грн);

паспортних послуг (виготовлення паспортів, вклеювання фото) 1201 (683 тис.);

соціальних послуг (консультації, прийняття заяв на субсидії, допомоги, «Прихисток», посвідчення, довідки) 4003;

послуг з реєстрації місця проживання – 452;

послуг з видачі довідок – 2268;

послуг з видачі витягів з РТГ – 1098;

послуг з реєстрації ВПО 529;

                                                Реєстрація ВПО

 

Зимна Вода

Лапаївка

Суховоля

Скнилів

РАЗОМ

Чоловіки

59

18

27

       6

      110

Жінки

147

43

49

       18

      257

Діти

96

34

27

        5

      162

РАЗОМ

 

 

 

 

      529

(Харківська обл. – 109,Запорізька обл. – 101, Донецька обл. – 110, Херсонська обл. – 79, Київська обл. – 29, Миколаївська обл. – 20)

– надано інших послуг місцевого значення 494 (підключення до водопостачання – 64, підключення до каналізації – 63, порушення об'єктів благоустрою – 6, матеріальна допомога на поховання – 6, матеріальна допомога на оздоровлення – 240, характеристика на мешканців громади – 115).

Також ЦНАП видав 142 рішення сесії та 143 рішення виконкому. Усіх заявників попередили смс-повідомленням про готовність відповідного рішення. У 2023 році було розіслано 1354 смс-повідомлення з різних питань.

Зареєстровано 615 усних звернень.

      Оскільки в нас створено 3 віддалені робочі місця в старостинських округах, то адмінпослуги надавали не лише у ЦНАПі, а й на місцях:

№ п/п

 

Лапаївка

Суховоля

Скнилів

1

Прописано

89

94

30

2

Виписано

82

77

20

3

Перереєстровано

30

21

4

4

Видано довідок

875

1093

268

5

Видано витягів з РТГ

370

455

61

6

Оформлено субсидій

26

23

7

7

Оформлено пільг

4

2

2

 

Разом

1476

1765

392

  

       Позитивним у роботі ЦНАПу є те, що ВРМ підключено до ІС «Соціальна громада» для оформлення пільг та субсидій та що укладено Меморандум з Пенсійним фондом України, відповідно до якого спеціалісти приймають заяви на отримання послуг: допомога на поховання; призначення (перерахунок) пенсій; переведення пенсії за новим місцем проживання; зміна способу виплати пенсії; оформлення документів на призначення пенсії; видача довідок: про розмір пенсії, про перебування на обліку, про заробітну плату за формою ОК-5 (ОК-2, ОК-7).

      Також розроблено QR-код для вивчення якості обслуговування відвідувачів, встановлено систему sms-інформування, підключено POS-термінал для платіжних розрахунків у приміщенні ЦНАП, запроваджено електронну чергу до ЦНАПу, укладено договір з УТОГ (Українське товариство глухих) для прийняття заяв від осіб з порушеннями зору та слуху.

         

Про роботу з соціального захисту населення

     Основними завданнями з соціального захисту населення в 2023 році була організація надання соціальних послуг, розроблення та організація виконання місцевих програм соціального захисту населення громади. 

       Відділом соціального захисту розроблено та протягом року виконувались чотири місцеві програми з питань соціального захисту населення, на які в бюджеті Зимноводівської сільської ради було передбачено кошти на суму 10 770,9 тис. грн.  Зокрема:

 1. Забезпечено виплату допомог та компенсацій:

    

   

     Допомоги

 

     

       2022 рік

 

      2023 рік

2023 «+», «-« до 2022 року

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

Одноразову грошову допомогу   особам, які проходять військову службу під час воєнного стану

 

393

 

3 930

 

140

 

1 400

 

  -253

 

-2530

Одноразову грошову допомогу членам сімей загиблих в російсько-українській війні

 

6

 

300

 

20

 

1 000

 

+14

 

+700

Одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, які проходять військову службу під час воєнного стану та пропали безвісти

 

 

-

 

 

-

 

 

6

 

 

150

 

 

+6

 

 

+150

Одноразову грошову допомогу для компенсації витрат на проведення поховання Захисників, які загинули виконуючи обов’язки, пов’язані із захистом Батьківщини

 

 

 

6

 

 

 

23,8

 

 

 

9

 

 

 

64

 

 

 

+3

 

 

 

+40,2

Одноразову матеріальну допомогу на лікування  особам, які отримали поранення в російсько-українській війні

 

 

19

 

 

380

 

 

45

 

 

1 160

 

 

+26

 

 

+780

Одноразову матеріальну допомогу до Дня Матері матерям, дружинам осіб, які загинули (померли), в полоні або пропали безвісти

 

 

5

 

 

25

 

 

33

 

 

165

 

 

+28

 

 

+140

Одноразову грошову допомогу до Дня Святого Миколая дітям осіб, які загинули або померли під час безпосередньої участі в АТО (ООС) та під час введення воєнного стану 

 

 

10

 

 

50

 

 

12

 

 

80

 

 

+2

 

 

+30

Одноразову грошову допомогу до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав учасникам бойових дій в Афганістані

 

 

 

21

 

 

 

42

 

 

 

20

 

 

 

 

100

 

 

 

-1

 

 

 

+58

Одноразову грошову допомогу до Дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

 

 

34

 

 

68

 

 

34

 

 

170

 

 

-

 

 

+102

Одноразову грошову допомогу  до Дня створення УПА учасникам визвольних змагань та вдовам ветеранів УПА

 

4

 

20

 

4

 

20

 

-

 

-

Одноразову грошову допомогу особам з інвалідністю І групи

 

8

 

74

 

15

 

124

 

+7

 

+50

Одноразову грошову допомогу особам та сім’ям, що потрапили у складні      життєві обставини

 

136

 

1 410

 

 

184

 

2 473

 

+48

 

+1063

 

ВСЬОГО

 

642

 

6322,8

 

522

 

6906

 

-120

 

 

583,2

       Всього впродовж року сільською радою надано допомог військовим та членам їхніх родин на суму 4019 тис. грн; чорнобильцям, ветеранам війни в Афганістані, ветеранам УПА – 414 тис. грн; 184 особам та сім’ям, що потрапили в складні життєві обставини, – 2 473 тис. грн.

  2) Протягом 2023 року забезпечено виплату допомог та компенсацій відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021 2025 роки за кошти обласного бюджету:

   

   

     Допомоги

 

     

       2022 рік

 

      2023 рік

2023 рік  «+», «-«  до 2022 р.

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

к-сть, осіб

сума,

тис. грн

Адресна грошова допомога ветеранам УПА, реабілітованим та потерпілим особам

 

60

 

143,6

 

54

 

139,8

 

  -4

 

  -3,8

Одноразова адресна допомога родинам, родичі яких загинули під час проведення АТО (ООС)

 

 

4

 

 

20

 

 

4

 

 

20

 

 

-

 

 

-

Одноразова адресна допомога від голови Львівської обласної державної адміністрації

 

 

 

1

 

30

 

+1

 

+30

Одноразова адресна допомога малозабезпеченим громадянам за їхніми зверненнями до Львівської обласної ради

 

 

30

 

 

296

 

 

19

 

 

135

 

 

-11

 

 

-161

Грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

 

 

7

 

 

3,2

 

 

7

 

 

3,4

 

 

-

 

 

+0,2

Відшкодування коштів особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

 

 

 

-

 

 

 

17,0

 

 

 

-

 

 

 

 

21,9

 

 

 

-

 

 

 

+4,9

 

ВСЬОГО

 

х

 

479,8

 

х

 

350,1

 

х

 

-129,7

 

       Всього мешканцям громади, включаючи кошти обласного бюджету, у 2023 році виділено грошових допомог на суму 7 256,1 тис. грн.

 

  3) Відповідно до Програми увічнення пам’яті Захисників України, які поховані на кладовищах Зимноводівської територіальної громади, на 2023 – 2025 роки споруджено 7 надгробків на могилах загиблих (померлих) Захисників України на суму 699,8 тис. грн та стелу пам’яті (символічного надгробка) для увіковічення Захисників та Захисниць України на сільських кладовищах Зимноводівської територіальної громади.

4) Відповідно до Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян Зимноводівської територіальної громади на залізничному транспорті приміського сполучення на 2023 рік відшкодовано пільговий проїзд мешканців громади в залізничному транспорті на суму 250,9 тис. грн.

       Зареєстровано в інформаційно-аналітичній системі обліку даних «Прихисток» перелік осіб, що безкоштовно розмістили ВПО та подали заяви на отримання компенсації витрат за січень-листопад 2023 року: кількість заяв – 381; кількість людино-днів – 31 860; загальна сума компенсації – 637 234,09 грн та подано інформацію про цих осіб на відшкодування коштів, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 333. 

        Розглянуто 17 заяв встановлення факту здійснення догляду за особами, які потребують постійного догляду, та за результатами відвідування членами комісії  надано 16 позитивних висновків.

        Зареєстровано 1 надавача соціальних послуг (ТзОВ «ВІЛЛА ЛЬВІВ»), що надає послуги з догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю у с. Лапаївка, вул. Городоцька, 15. Товариство відповідає вимогам законодавства і включене до  Реєстру надавачів  та отримувачів соціальних послуг.

         За рахунок обласного бюджету забезпечено тонометрами з мовним виводом 2 осіб з інвалідністю по зору.

     Протягом 2023 року відділ соціального захисту надав консультації із соціальних питань 2 356 особам.      

 

Про роботу Центру надання соціальних послуг

 

      Штат ЦНСП налічував у 2023 році 20 працівників. У центрі функціонують два відділення: соціальної роботи з особами та сім’ями та відділення соціальної допомоги.

Відділення соціальної роботи з особами та сім’ями працює з людьми, котрі з різних причин опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО), з військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС та їхніми сімями, сімями загиблих, вимушено переміщеними особами.

       На обліку у відділенні – 57 сімей у СЖО (103 дитини), 9 сімей опікунів- піклувальників (15 дітей), 32 сім'ї загиблих під час повномасштабного вторгнення (22 дітей).

       Сім’ям у складних життєвих обставинах (СЖО) впродовж року надавали допомогу у вигляді продуктових наборів, одягу та взуття, продуктові набори до Великодніх свят, до Дня  захисту дітей, до дня Незалежності України, до Дня святого Миколая та до Різдва, надано 58 гігієнічних наборів від МБФ «Соціально-психологічної допомоги». 

      Для  дітей учасників АТО  та мобілізованих надано 567 наборів солодощів.

       32 сім’ї загиблих за час повномасштабного вторгнення отримали грошові допомоги по 6100 грн на кожну дитину (22 дитини) від згромадження сестер Служебниць НДМ (УГКЦ).  Продуктові та санітарно-гігієнічні набори отримали 12 сімей.

        Також упродовж року соціальна служба проводила немалу роботу з вимушено переміщеними особами, яких у 2023 році проживало в громаді 540 осіб (168 дітей). ВПО постійно надавали необхідну допомогу, як продуктами, так і одягом та засобами гігієни. На придбання продуктів харчування для ВПО використано 326189,25 грн. З метою підвищення економічної спроможності жінок з числа ВПО було залучено до канадсько-українського проекту «Крила». Сім сімей (9 дітей) скеровано для отримання  психологічної допомоги.

        Протягом року центр, спільно з представниками національної поліції та служби у справах дітей Зимноводівської громади, працював з особами ромської національності. Проводили інспектування в місцях їхнього стихійного проживання. Центр надав допомогу з оформлення документів 5 особам.

      Завдяки  Програмі оздоровлення дітей пільгових категорій у 2023 році за рахунок місцевого бюджету (500, 0 тис. грн)  44  дитини  з числа пільгових категорій оздоровилися в ТОВ ОПК «Планета здоров’я» м. Трускавець. Крім того, 14 дітей із пільгових категорій оздоровлено за кошти обласного бюджету в таборі «Артек-Прикарпаття» м. Трускавець.

        Спільно з іншими службами с/р Центр соціальних послуг організував і провів десяток заходів, до яких залучали як дітей, так і членів сімей військовослужбовців.

 У відділенні соціальної допомоги ЦНСП протягом 2023 року  на обслуговуванні  перебувало 44 особи похилого віку. 3 особи похилого віку  отримували соціальні послуги  на платній основі. 

Всього відділення надало 23 тис. різноманітних послуг, в т. ч. соціальна перукарня – 679 послуг; пральня – 608 послуг.

       За 2023 р. особам похилого віку до Великодніх свят, Дня Незалежності, Дня похилого віку, Різдва надавали продуктові набори, закуплені за кошти місцевого бюджету.

Ряду мешканців громади через пункт прокату надавали різні засоби  реабілітації. За 2023 р. скористалися 142 потребуючі особи, яким видано 25 інвалідних візків, 6 крісел-туалетів, 20 ходунків, 14 палиць, 46 шт. милиць, стілець для душу, судно, памперси, тутори та інше.  

      Впродовж року центр працював із багатьма громадськими та церковними благодійними організаціями і благодійниками, які надавали продукти харчування, гігієнічні набори, медикаменти, одяг, взуття, дитячі іграшки, засоби реабілітації та інші необхідні як для ВПО, так і для військовослужбовців речі. Найбільше гуманітарки надійшло від БФ «Карітас», БФ «Добрий самаритянин», ГО «Музей січкарні» в особі Миколи Павлишина з с. Суховоля, церкви ХВЄ в с.Зимна Вода в особі Володимира Безкоровайного, БО "БФ "Є ДОБРО", ГО «Студентське Братство Львівщини», БФ "Діти-Квіти", ГО «ДРУЗІ СПІЛЬНОТИ СВЯТОГО ЕГІДІЯ», Czabala Nataliya, USA; Francesco Evangelista (Бельгія); Tomasz Nachtman і ks. Krzysztof Kalamaszek з Польщі; о. Андрій Кріп та церква Петра і Павла, що в США; о. Михайло Міщук з УГКЦ св. Миколая, що в США; римсько-католицька парафія Пресвятої  Діви Марії Фатімської.

        Завдяки цій співпраці проведено 105 видач та відправок на ЗСУ (продукти харчування, вода, одяг, взуття, засоби гігієни, медичні товари, шини до коліс); 16 передач на госпіталь (переважно медичні товари, одяг, вода та чипси); щомісяця отримували допомогу сім’ї ВПО,  сім’ї СЖО, сім’ї ромів та інші.
     Основними проблемами центру є потреба в будівництві нового приміщення та в придбанні спеціалізованого автомобіля для транспортування осіб з обмеженими руховими можливостями.

 

Про роботу служби у справах дітей

На  первинному  обліку  служби  у  справах  дітей Зимноводівської  сільської  ради дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 15 осіб (8 – дітей-сиріт, 7 – дітей, позбавлених батьківського піклування). Всі діти є під опікою/піклуванням  громадян.

Усю  інформацію  про  підоблікових  дітей  та  їхніх  опікунів/піклувальників  вносять  та  постійно  оновлюють у Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти», яка в поточному році встановлена та функціонує  в  службі  у  справах  дітей  сільської  ради.

Працівники  служби  постійно здійснюють перевірки умов проживання і виховання всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають  на  території  громади.

Забезпечено контроль за збереженням житла, право власності або користування яким мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, 14 з яких мають житло на праві користування, 1 – на  праві  власності. Є призначені особи, які  відповідальні за збереження майна  цих  дітей.

На облік кандидатів у потенційні опікуни/піклувальники служби у справах  дітей з початку року взято 3 особи та надано їм  висновки про можливість бути опікуном/піклувальником.

Організовано та проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини  сільської  ради, на яких розглянуто 36  питань  різного  характеру.

Працівники служби у справах дітей здійснили перевірки стану виховної роботи в навчальних закладах Зимноводівської сільської ради, про що  складено  відповідні довідки.

Спільно  з  працівниками  поліції  та центру  надання  соціальних  послуг  сільської  ради  проведено 9 профілактичних рейдів, круглі  столи  та  прочитано  лекції  в  навчальних  закладах  громади.

За  поданням  служби  працівники  ювенальної  превенції на  2-х  осіб  склали  протоколи  про  неналежне  виконання  батьківських  обов’язків. 

З  початку року працівники служби у справах  дітей  сільської  ради здійснили 48 виїздів та відвідувань сімей з  різного  роду  питань, що  стосуються  діяльності  служби.

Начальник  служби  у  справах  дітей  сільської  ради  від  початку  року взяв  участь  у  12-х  засіданнях  судів  різних  інстанцій  у  цивільних  справах.

Надано 5 дозволів  на  відрахування неповнолітніх студентів із закладів різних  рівнів  акредитації.

Завірено 9 заяв одному з батьків, діти яких тимчасово їдуть за кордон у супроводі з уповноваженими особами та надано 1 погодження для тимчасового  виїзду за кордон дитини, позбавленої  батьківського  піклування,  на  відпочинок  та  оздоровлення разом з її опікуном.

6  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування,  оздоровились  відповідно  до  «Програми  оздоровлення  та  відпочинку  на  2023  рік»   за  кошти  місцевого  бюджету  в санаторії  «Женева», що  в  м. Трускавець  Львівської  області.

В  службі  у  справах  дітей  сільської  ради  працює  послуга  шерингу  документів  через  застосунок  «Дія», що  дає  можливість  заявникам  не  робити  паперових  копій  документів  та  не  повертатись  додому, якщо  забули  якийсь  документ.

Дітей загиблих військовослужбовців ЗСУ, дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, сімей військовослужбовців  ЗСУ нашої громади протягом 2023 року залучали до різноманітних заходів: до Міжнародного дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, які відбулись у  Львівському  державному  цирку, парку розваг «Уруру» (с. Старе  Село), у палаці культури  залізничників «Рокс» (Львів); у готелі «Супутник» (Львів). Діти мали можливість відвідати місто професій «Кідляндія» у спортивно-розважальному комплексі «Леоленд»  (Львів). Також усі вони отримали  подарунки.

Завдяки благодійному фонду «Strong  life» діти пільгових категорій отримали  15 шкільних рюкзаків з  Німеччини.

 

Про роботу фінансового відділу

Робота фінансового відділу у 2023 році була спрямована на виконання місцевого бюджету, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, залучення коштів до бюджету. Станом на 01.01.2024 року забезпечено виконання сільського бюджету за доходами без врахування трансферт по загальному фонду на 105,6 %, або перевиконано на 9 912,5 тис. гривень. Всього до сільського бюджету за доходами загального фонду надійшло 185 937,4 тис. грн, при уточненому плані 176 024, 9 тис. гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

Структура доходів ЗФ сільського бюджету за 2023 рік

№ п/п

Доходи

Факт. доходи ЗФ 2023, грн

% до доходів

всього

% до власних доходів

% до місцевих податків

1.

Податки на доходи

86831721

33.3

46.69

 

2.

Внутрішні податки на товари і послуги (акциз)

19775739

7.6

10.63

 

3.

Місцеві податки і збори

72952295

28.0

39.23

100.0

 

В т.ч. податок на майно

26027020

9.99

13.99

35.67

 

єдиний податок

45189742

17.35

24.3

61.94

 

податок на житло з фізичних осіб

1912528

0.73

1.02

2.62

 

земельний податок з фізичних осіб

2803628

1.07

1.5

3.84

4.

Неподаткові надходження

6394643

2.5

3.43

 

 

Інші адмінпослуги

4933595

 

 

 

5.

Офіційні трансферти

74458313

28.6

-

 

 

В т.ч. базова дотація

18823500

7.22

-

 

 

освітня субвенція

54495000

20.92

-

 

6.

Всього власних доходів

185937383

71.4

100.0

 

7.

Всього доходів

260395696

100.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                              

 

Аналіз доходів загального фонду за 2022 і 2023 рік

 

Стаття доходу

Факт  2022 р.

Факт  2023 р.

2023 «+»,

«-» до 2022р.

%

ПДФО

69 196  947

86 828 901

17 631 954

+25

Внутрішні податки на товари та послуги

11 827 681

19 755 739

7 928 058

+67

Місцеві податки

60 270 194

72 952 295

12 682 101

+21

• нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

7 313 356

9 510 321

2 196 965

+30

• плата за землю

11 740 808

16 385 851

4 645 043

+39

• єдиний податок

39 391 228

45 189 742

5 798 514

+14

Неподаткові надходження

5 637 197

6 394 643

757 446

+13

Усього (без урахування трансфертів)

146 937 019

185 937 383

39 000 364

+26

Трансферти (дотації, субвенції)

82 563 175

74 458 313

- 8 104 862

-10

УСЬОГО

229 500 194

260 395 696

30 895 502

+13

 

 

Як видно з таблиці, основним нашим джерелом доходів є податок на доходи. Завдяки багаторічній наполегливій праці із залучення бізнесу на територію громади маємо відповідний результат. Проте, якщо проаналізувати в розрізі сіл, то картина є досить непривабливою.

Аналіз основних доходів у розрізі сіл

 

 

Такий стан надходжень так само говорить, як роками працювали над залученням бізнесу наші попередники і як тепер працюємо ми.

                                            Аналіз  доходів спеціального фонду

 

Стаття доходу

Факт  2022 р.

Факт  2023 р.

2023 "+", "-" до 2022 року

Надходження коштів пайової участі

120 000

120 000

0

Кошти від продажу землі

159 654,96

21 719 783

21 560 128

Надходження від відшкодування с/г втрат

4 190 370

175 512

-4 014 858

Базова дотація та субвенція

0,00

0,00

0,00

Власні надходження бюджетних установ

3 585 401

0,00

-3 585 401

Разом по спеціальному фонду

8 078 456

28 321 674

+20 243 218

УСЬОГО (загальний + спеціальний)

237 578 650

288 717 370

+51 138 720

 

Тут хочу звернути увагу на те, що завдяки добрій роботі земельного відділу, продавши через аукціон 8 невеликих земельних ділянок, які роками не використовували, загальною площею 1.28 га, ми отримали 21719783 грн, або по 1700 грн за 1 м кв. Це відповідь тим, хто каже, що сільська рада торгує землею. Справді торгує, але не розбазарює.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зведені показники основних доходів та видатків у розрізі сіл та галузей, тис. грн

 

Зимна Вода

Лапаївка, Холодновідка

Суховоля

Скнилів

Всього

доходи

130 404494

 

14 801 061

 

12 187 247

 

7 115 185

 

164 507 987

 

видатки

80 143 392

35 100 665

21 090 273

10 794 569

147 128 899

різниця

50 261 102

-20 299 604

-8 903 026

-3 679 384

17 379 088

 

 

 

 

 

 

 

 

   З таблиці видно, що основні надходження маємо по Зимній Воді, а видатки по селах значно більші від надходжень. Тут повинні краще працювати старости та відділ соціально-економічного розвитку.

 

Про роботу відділу соціально-економічного розвитку, торгівлі та інвестицій 

Робота відділу за вказаний період спрямовувалась на виконання програми соціально-економічного розвитку Зимноводівської ТГ, на формування позитивного іміджу сільської ради серед підприємців та жителів ТГ, збереження рівня надходжень до бюджету ТГ.

          В рамках програми соціально-економічного розвитку Зимноводівської сільської територіальної громади було підготовлено та подано 25 заявок для участі в різноманітних конкурсах. Основними з них були:

– придбання медичного обладнання для КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Зимноводівської сільської ради Львівського району Львівської області (Кусаноне);

– “Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Суховоля Городоцького району Львівської області. Коригування”. В рамках фінансової угоди «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» між Україною та ЄІБ;

– реєстрація громади в програмі Cities4 Cities United 4 Ukraine;

– проєкт із розвитку енергетичної спроможності територіальних громад (термомодернізація будівлі амбулаторії та встановлення сонячних панелей);

– проєкт на втілення ідеї з відновлюваної енергетики (обладнати заклад дошкільної освіти в селі Зимна Вода сонячною електростанцією, щоб підвищити надійність та безперебійне електропостачання, зменшити платежі за електроенергію з місцевого бюджету);

– проєкт Interreg next Україна – Польща.

 

         В результаті проведеної роботи проєкт «Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Суховоля Городоцького району Львівської області. Коригування» в рамках фінансової угоди «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» між Україною та ЄІБ включений у перелік проєктів на фінансування.

        Пройшов попередній відбір проекту, написаного разом із Архикатедральним собором Святого Юра у Львові, Гміною Стшиижевіце, що біля Любліна, та шпиталем міста Хелм. Маємо надію завдяки реалізації цього проєкту перетворити територію «Радіостанції» на відпочинкову зону для мешканців громади.

  Протягом року проводилася робота з пошуку іноземних партнерів для налагодження співпраці. Працівники відділу здійснили робочі поїздки до Німеччини та Польщі для залучення грантів Європейського Союзу та гуманітарної допомоги. Налагоджено дружні відносини з м. Равенсбург (Німеччина) в рамках проекту Cities 4 Cities | United 4 Ukraine (який налагоджує зв’язки між українськими громадами та європейськими муніципалітетами, щоб побудувати сильні партнерства і підтримати прагнення України до членства в ЄС і післявоєнного відновлення). В рамках цього проєкту відбувся дружній візит представників Зимноводівської громади до м. Равенсбург, в результаті якого розпочато партнерські відносини та отримано гуманітарну допомогу (пожежна машина, машина для перевезення особового складу та обладнання).

 

      Розпочато процес розробки стратегії Зимноводівської ТГ на період до 2027 року. Проте робота іде надто повільно через байдуже ставлення мешканців до майбутнього розвитку.  Із 21 870 жителів нашої громади опитувальну анкету щодо бачення розвитку громади  заповнили лише 434 жителі.

      Постійно проводилася робота з бізнесом щодо реєстрації нових підприємств на території громади. В результаті цієї роботи на території зареєстровані підприємства: ТОВ «АЛЬФА СТРАЙК ЮА», ТОВ «ВАРМ ТАП», ТОВ «ДМИТРУК-ФУДЗ», ТОВ «КРАФТ ІННОВЕЙШИН», ТОВ «ГРАНТ ОЙЛ», ТОВ «РОДОС», ТОВ «ЛЬВІВСЬКИЙ МОНТЕССОРІ ЛІЦЕЙ СМАЙЛІНГ АЙЗ» та ряд інших. Так само зареєстровано впродовж року більше сотні  фізичних осіб – підприємців.

       Проводилась робота з платниками мінімізаторами сплати акцизного податку. В результаті акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів зріс на 448 932 тис. грн.

Розпочато наповнення комунікаційної платформи єдиної електронної екосистеми управління відновленням Dream, яка забезпечить єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови в режимі онлайн, яку презентувало Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 

 

Про  роботу з публічних закупівель

В рамках виконання програми соціально-економічного розвитку Зимноводівської сільської об’єднаної територіальної громади через електронну систему закупівель за   2023 рік було проведено всього 421 закупівлю.

        Відкритих торгів з особливостями (з вартісними межами понад 100 000,00 грн – товари та послуги, 200 000,00 грн – поточний ремонт та 1 500,000,00 грн – капітальний ремонт, реконструкція та будівництво)27 закупівель (з них 3 – повторно). Сума договорів станом на 31.12.2023 р. становила 85 569 901,68 грн.

Закупівля без використання електронної системи (звітна процедура) (з пороговим показником до 100 000,00 грн товари та послуги, до 200 000,00 грн поточний ремонт та до 1 500,000,00 грн – капітальний ремонт, реконструкція та будівництво) 394 закупівлі. Підписано договорів на суму  22 425 754,81 грн. 

Загальна сума підписаних за рік договорів становить 107 995 656 грн. Сума економії коштів унаслідок торгів становить 12 966 714,92 грн.

 

Про роботу відділу земельних відносин та природних ресурсів

      Основним завданням у цьому напрямі є робота з ефективного використання земель, виготовлення землевпорядної документації, вирішення земельних спорів, землевпорядкування.

Протягом 2023 року відділом було підготовлено та подано на розгляд сесій сільської ради 164 документації із землеустрою; підготовлено 412 вихідних листів, погоджено 152 документації із землеустрою, видано 82 довідки для вчинення нотаріальних дій, проведено 11 виїздів із розгляду земельних спорів.

Проведено ряд робіт з формування, затвердження документації із землеустрою та подано на державну реєстрацію речових прав комунальної власності по 12 земельних ділянках, а саме:

земельна ділянка площею 2,7470 га на вул. Яворівська, 48 (територія ТОВ «КЕМПІ» в с. Зимна Вода);

земельна ділянка площею 0,0164 га на вул. Франка, 1-Б в с. Скнилів;

земельна ділянка площею 0,0187 га (КНС на вул. Тичини, 24-А в                        

с. Холодновідка);

поділ земельних ділянок на вул. Сірка, 43 площами 0,0697 га та 0,0993 га;

земельна ділянка площею 2,5452 га в с. Суховоля (озеро Шутер);

земельна ділянка площею 0,4000 га на вул. Івасюка;

земельні ділянки на вул. Володимира Великого (Громадський центр);

земельна ділянка площею 28,5331 га на вул. Тихій (Радіостанція);

земельні ділянки площею 2,8792 га та 14,8999 га (Білогорща);

земельна ділянка площею 0,3570 га (біля МРЕВ);

земельна ділянка площею 0,2083 га на вул. Суховільській в с. Зимна Вода (дитячий майданчик);

проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду «Торфовище Білогорща».

Припинено право постійного користування земельною ділянкою СГК «Дари природи» площею 21,73 га.

Погоджено і затверджено на сесії Львівської районної ради проєкт щодо зміни меж села Скнилів. Зареєстровано зміну межі с. Скнилів в Державному земельному кадастрі.

Внесено до Державного земельного кадастру технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок в межах території Зимноводівської територіальної громади, яка вступила в дію з 01.01.2024 року.

Систематично наповнюється електронна база підприємців, які використовують земельні ділянки для провадження підприємницької діяльності з метою аналізу надходження земельного податку та орендної плати.

За результатами зміни цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення в землі комерційного використання до бюджету сільської ради планово надійшло близько 300 тис. грн земельного податку.

Укладено нові договори оренди земельних ділянок:

площею 2,7470 га в с. Зимна Вода із ТОВ «АЛЬТЕРРА ГРУП» на суму 340 340,41 грн на рік;

площею 0,0806 га в с. Зимна Вода із гр. Кузбитом С. С. на суму 12 087,05 грн на рік.

      Проведено електронні земельні торги з продажу права власності на вісім земельних ділянок загальною площею 1,2788 га. За результатами продажу земельних ділянок до бюджету сільської ради надійшло 21 719783 грн. Середня вартість 1 кв. м становить  майже 1700 грн.

                                

Про роботу відділу архітектури та містобудування

    Упродовж 2023 року відділом здійснювалася робота над розробленням містобудівної документації на місцевому рівні, видача містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів забудови земельних ділянок, видача паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, розглядалися питання щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання адреси об’єктам будівництва та нерухомого майна, проводились роботи з первинного наповнення даними та верифікації з Реєстром будівельної діяльності, містобудівного кадастру, а також розглядалися заяви і звернення громадян.

    Всього за рік видано будівельних паспортів забудови земельної ділянки – 135. Відмовлено у видачі будівельного паспорта 46 особам.

   Містобудівних умов та обмежень видано 13. В основному це будівництво адміністративно-  та торгово-складських приміщень, придорожнього сервісу.

   Видано п’ять паспортів прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності в с. Суховоля на вул. Відродження, 53.

   Присвоєно, змінено адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна – 230. Відмовлено у присвоєнні адреси – 8. Внесено до Реєстру будівельної діяльності інформацію щодо 17 адрес, присвоєних до запровадження електронної системи. Надано 9 витягів з містобудівної документації на місцевому рівні.

   У 2023 році проведено 5 громадських слухань щодо 20 детальних планів території. Як результат, частину рекомендовано на затвердження на сесії сільської ради, а деякі повернуті на доопрацювання.

  Подано на розгляд сесії Зимноводівської сільської ради 49 проєктів рішень щодо детального планування території.

  У 2023 році Зимноводівська сільська рада стала ліцензіатом ліцензії «SoftPRO: Містобудівний кадастр», який забезпечує внесення усієї чинної містобудівної документації на місцевому рівні відповідно до вимог законодавства до системи містобудівного кадастру Львівської області для подальшого її використання в роботі.

  На виконання вимог Законів України та з метою створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд (у складі ЄДЕССБ) визначено відповідальних осіб за проведення робіт з первинного наповнення даними та верифікації даних Реєстру адрес та реєстру споруд.  На кінець 2023 року внесено до Реєстру межі населених пунктів Зимноводівської територіальної громади, осі вулиць, будівель та споруд с. Холодновідка.

З метою обґрунтування необхідності внесення змін до містобудівної документації населених пунктів Зимноводівської територіальної громади у 2023 році проведено містобудівний моніторинг, за результатами якого затверджено Аналітичний звіт.

    Проведено моніторинг та визначено оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю в закладах охорони здоров’я, освіти, Центру надання адміністративних послуг, будівлі надавачів соціальних послуг, будівель органів місцевого самоврядування, споруд спортивного призначення (стадіони, спортивні майданчики тощо) Зимноводівської ТГ.

  Вся робота, пов’язана з видачею дозвільних документів, здійснюються виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності.

Надаються роз’яснення та консультації громадянам щодо питань містобудування, присвоєння адрес, надання викопіювань з Генеральних планів населених пунктів громади, письмові відповіді на заяви та звернення громадян та юридичних осіб, запити на отримання публічної інформації, депутатські звернення, що надійшли на адресу відділу.                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Про роботу юридичного відділу

Основним завданням відділу є контроль за дотриманням законності підрозділами та працівниками апарату с/р, який включає в себе підготовку та перевірку договорів, положень, статутних документів, рішень та інших документів; претензійно-позовна робота; кадрова робота.

        Протягом 2023 року відділ провів значну претензійно-позовну роботу. Як наслідок, рішенням Пустомитівського районного суду задоволено позов до Градюк Я. В. про стягнення безпідставно збережених коштів (пайового внеску у розмірі 238 451 грн. 28 коп.). Вся сума вже надійшла до місцевого бюджету.

     Рішеннями господарських судів Львівської області задоволено позов Зимноводівської сільської ради до ТзОВ «ЛАТТЕРО» про зобов’язання усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою комунальної власності в с. Холодновідка площею 0,5815 га. Справа перебуває на виконанні виконавчої служби.

        Подано позов про стягнення з ТзОВ «Альтбуд ЛВ» на користь Зимноводівської сільської ради 1 035 707,49 грн збитків, пов’язаних з порушенням договірних зобов’язань.

        В ході розгляду справи про розірвання договору оренди земельної ділянки з Путьком Ю. А. вдалося домогтися стягнення заборгованості розміром 178 000 грн.     

Розглянуто 479 протоколів про адміністративні правопорушення. За результатами їхнього розгляду винесено 197 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (229 постанов у 2022 році).

Загальний розмір накладених адміністративних стягнень у вигляді штрафу становить 300560 грн. Станом на 01.01.2024 сплачено 37740 грн.

           Підготовлено інвестиційні угоди з:

ТОВ «АДД-ГРУП» надання бруківки для влаштування доріжок на кладовищах Зимноводівської територіальної громади на суму 200 000 грн;

ТОВ «АЛЬТЕРРА ГРУП» допомога в забезпеченні функціонування системи опалення будівлі амбулаторії ЗПСМ, яка розташована в с. Скнилів;

ТОВ «ПРО ЛЕНД ІНВЕСТ» допомога в проведенні поточного ремонту тротуару на вул. Максима Рильського в с. Лапаївка, завдовжки 160 м; проведення капітального ремонту нежитлових приміщень загальною площею 120, 9 кв. м, що розташовані на цокольному поверсі за адресою: вул. Геофізиків, 12 в с. Лапаївка.

         За результатами розгляду 4-х заяв щодо компенсації за пошкоджене майно внаслідок ракетних обстрілів були підготовлені відповідні матеріали та прийняті рішення про відшкодування завданої шкоди за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 239 338 грн. Кошти на рахунки громадян уже надійшли.

       Також відділ провів роботу та оголосив конкурс на передачу в оренду каналізаційних і водопровідних мереж с. Лапаївка та с. Холодновідка (розроблена відповідна конкурсна документація, яка скерована на погодження до Мінрегіону).

       Проведено конкурс із визначення виконавця надання послуг вивезення ТПВ у с. Суховоля – переможець ТзОВ «Санком-Львів».

        Недостатньою є робота відділу в питаннях використання комунального майна, закріплення основних засобів за відповідними підрозділами та спеціалістами.

 

Про роботу сектору з питань НС, ЦЗ та ВО

          Сектор займається питаннями цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, військового обліку та мобілізаційної підготовки.

        З метою захисту населення при відключенні електроенергії протягом більш ніж 24 годин на території громади обладнано 7 Пунктів незламності. Доведено до вимог найпростіші укриття в кількості 26 шт., у т. ч. в закладах освіти – 8; в підвалах багатоквартирних будинків – 15; приватне 1.

    Ведеться постійний контроль за роботою систем БОУ-400 для оповіщення населення. Закуплено пальне та генератори для забезпечення безперебійної роботи адміністративних будинків і Пунктів незламності.

        Сім спеціалістів с/р пройшли  курси підготовки з питань цивільного захисту.

        На жаль, упродовж року ми мали ряд надзвичайних ситуацій: 9 пожеж у житлових та  нежитлових приміщеннях громадян; 2 людини загинули (Холодновідка. Суховоля), 1 людина травмована (Холодновідка), було 2 пожежі на транспорті та 11 пожеж через підпал сухої трави та сміття. Для ліквідації пожеж залучали особовий склад та спецтехніку ДСНС 2, 25 та 31 ДПРЧ.

Проведено планові перевірки наземних та підземних пожежних гідрантів, планові та позапланові відпрацювання щодо запобігання пожеж (разом з РУ ДСНС у Львівській області).

Постійно проводиться робота з населенням щодо недопущення спалювання рослинних решток та недопущення купання у водоймах у невідведених місцях.

Поставлено на облік два спецавтомобілі, котрі громада отримала як гуманітарну допомогу з Німеччини, а саме пожежно-евакуаційний автомобіль Мерседес Спринтер 314 та пожежно-рятувальний автомобіль Мерседес Бенц 814. В приміщенні Лапаївського ліцею облаштовано бокси для зберігання цих спецмашин.

        З питань мобілізаційної підготовки розроблено та затверджено Програму заходів щодо підготовки населення до національного спротиву та територіальної оборони на території Зимноводівської сільської ради на 2023 рік.

        В приміщенні Лапаївського ліцею працює спеціально відведена кімната для навичок поводження зі стрілецькою зброєю (ТИР).

 

Про роботу КП «Наше село» за 2023 р.

        Основними напрямами роботи комунального підприємства є утримання в належному стані території населених пунктів громади, утримання і ремонт обєктів благоустрою громади, забезпечення роботи вуличного освітлення та утримання кладовищ.

         В комунальному підприємстві у 2023 р. відповідно до штатного розпису нараховувалося  45,5 посадових одиниць, у т. ч. 6,5  – адмінперсонал.

        Підприємство утримується в основному за кошти сільського  бюджету. За 2023 р.  КП по загальному фонду (КПКВК 0116030 – організація благоустрою населених пунктів) отримало із сільського бюджету субвенцію розміром 20 499,0 тис. грн; по спеціальному фонду (КПКВК 0117670внески до статутного фонду) 4 999,959 тис. грн.

          Кошти спеціального фонду були використані для зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства. Придбано автомобіль спеціального призначення – автовишку RENAULT MIDLUM для обслуговування ліній електромереж та обрізування дерев, підмітально-прибиральну машину DAF LF45.160 для прибирання доріг, трактор КАТА КD 1104 для косіння трав, навантаження сипучих матеріалів, відгортання снігу, мінітрактор-косарку RT6127.1 ZL для косіння стадіонів.

      Протягом 2023 року підприємство виконало чималий обсяг робіт з благоустрою. Працівники підприємства забезпечували догляд за громадськими територіями, дорогами, дитячими і спортивними майданчиками, парками; дбали про роботу вуличного освітлення, доглядали кладовища і т. п.  Замощено бруківкою доріжки на кладовищі с. Зимна Вода. Перекладено бруківку в  Лапаївці.

      Недоліком роботи комунального підприємства є те, що воно надто мало надає послуг населенню та надто мало заробляє власних коштів.

      Незважаючи на значну роботу з прибирання та санітарного очищення території наших населених пунктів, все ж процент охоплення централізованим вивезенням ТПВ з домогосподарств є низьким – 64,3 %. Саме тому впродовж року довелося  зібрати і вивезти зібраних побутових відходів 517 контейнерів на суму майже 386 тис. Це говорить про недостатню роботу як КП, так і інспекторів з благоустрою та старост.

                      Аналіз організації збирання та вивезення ТПВ від населення

 

№ пп

 

Населений пункт

 

Кількість господарських дворів

Укладено договорів на вивезення ТПВ

% охоплення

Вивезено контейнерів від прибир. території ТГ

2022

2023

2022

2023

2022

2023

Оди

ниць

Сума, грн

1.

Зимна Вода

3745

3764

2125

2278

56,7

60,5

331

312374,24

2.

Лапаївка-Холодновідка

1782

1787

1391

1420

85,9

79,5

28

9054,64

4.

Скнилів

  780

780

  309

396

39,6

50,8

56

18109,28

5.

Суховоля

1643

1643

 1051

 

1032

63,8

62,8

 

102

 

46252,92

 

Всього

7950

7974

4876

5126

61,3

64,3

517

385791,08

      

        Недостатньою  також є  розяснювальна робота з мешканцями наших сіл. Багато з них нехтують Правила благоустрою. Упродовж року частими були самовільні перекопування доріг і під’єднання до мереж водопостачання і водовідведення, випуски каналізаційних стоків у канави, під’єднання дощової каналізації до фекальної, посадка дерев під лініями електропередач, захоплення частин вулиць, зміна рельєфу, влаштування на поворотах глухих парканів, влаштування клумб і т.п. В зимовий період очищенню вулиць перешкоджає утримання автотранспорту на наших і без того завужених дорогах. І хоча за 2023 р. складено 553 протоколи та 591 припис, того, виявляється, замало.

 

        Обслуговуванням,  ремонтом та розвитком систем зовнішнього освітлення займаються 3 електрики.

 

       Системи зовнішнього освітлення на території громади нараховують:

 

 

Всього:

в т.ч по населених пунктах у 2023 р.

2022р.

2023р.

«+», «-«

до 22 року

Зимна Вода

Лапаївка, Холод

новідка

Скнилів

Сухо

воля

Світильники вуличного освітлення (шт.)

2769

2865

+ 96

1676

418

260

511

Щитки освітлення (шт.)

35

35

-

19

7

4

5

Електролінії (км)

113,4

116,6

+ 3,2

69,8

8,4

15,7

22,7

Освітлення вулиць (вул.)

226

226

-

126

35

22

43

  

      Незважаючи на те, що постійно іде  модернізація системи вуличного освітлення, тут так само часто виникали проблеми. Найчастіше у Скнилові та Суховолі. Це говорить про недостатню увагу з боку комунальної служби до цієї проблеми.

     Проблеми є й з утриманням наших кладовищ. З одного боку, ніхто особливо не рветься там працювати, а з другого боку, мешканці хочуть, щоб там був належний порядок. Щоб так сталося, треба, щоб кожен дотримувався цього порядку, прибирав за собою і менше приносив штучних квітів і лампадок.

       За  2023 рік поховано  403 особи на кладовищах Зимноводівської ТГ, а саме: в с. Зимна Вода 212 осіб, у с. Лапаївка 55 осіб,  у с. Суховоля 61 особа, у с. Скнилів 75 осіб. Надійшло коштів від поховань 817,5 тис. грн.  

          Проблемою, яка не зникає з року в рік, є поховання людей, котрі не проживали в громаді. Найчастіше цю проблему створюють самі наші мешканці.

 

Робота відділу містобудування та ЖКГ

    Особливу увагу впродовж року відділ приділяв будівництву та ремонту комунальних доріг, водопостачанню та водовідведенню. Ці питання є одними з найболючіших для громади. Адже доріг із твердим покриттям маємо лише близько 40 % загальної кількості. Каналізовано тільки 45 % села Зимна Вода, 56 % Лапаївки та Холодновідки. Зовсім немає каналізації у Скнилові та Суховолі. Приблизно така сама картина з водопостачанням.

 

      Впродовж року виконано ряд проєктів з капітального та поточного ремонту комунальних доріг.

      Проведено капітальні ремонти вул. Підкови, Миколайчука  та  вул. Сірка (від Гайдамацької до Вітовського) в с. Зимна Вода; Шептицького у Суховолі, Озерної в Скнилові.  

      Також проведено низку поточних ремонтів частин вулиць з влаштуванням асфальтного та брукованого покриття:  вул. Гайдамацької,  вул. Шашкевича, вул. Гонти в с. Зимна Вода; вул. Огородньої та вул. Шкільної, вул. І. Франка в с. Суховоля; вул. Сонячної в с. Скнилів.

       Завершено влаштування пішохідної доріжки вздовж вул. Шевченка в Скнилові.  Облаштовано кінцеву зупинку громадського транспорту на вул. Озерній у с. Лапаївка,  проведено роботи з будівництва тротуару на вул. Рильського.

        Загалом упродовж 2023 року побудовано 3570 м. п. доріг та влаштовано 817 м. п. тротуарних доріжок, проведено вирівнювання і підсипання щебенем більше 20 вулиць населених пунктів громади. Для зменшення аварійності й підвищення безпеки мешканців громади влаштовано світлофорний об’єкт на вул. Шухевича. На ряді вулиць встановлено нові дорожні знаки, поновлено та частково нанесено нову дорожню розмітку та пішохідні переходи.

          

        Завдяки активній роботі ТзОВ «Водоканал Зимна Вода» протягом 2023 року виконано ряд важливих для громади проєктів з водопостачання та каналізування, забезпечено надання відповідних послуг мешканцям громади.

        Завершено будівництво мереж господарсько-питного водопроводу в межах вулиць Січових Стрільців, Сковороди, Теліги, Сірка в с. Зимна Вода.

       Завершено будівництво каналізаційних мереж на вул. Гоголя та вул. Хвильового в с. Зимна Вода. Реалізовано проєкт будівництва каналізаційних мереж на вул. Зимноводівській, вул. Теліги та частині вул. Сірка в с. Зимна Вода.

         У с. Лапаївка виконано роботи з реконструкції частини аварійної ділянки самоплинного каналізаційного колектора на вул. Геофізиків. Така необхідність зумовлена тим, що існуючий колектор, прокладений у 70-х роках з азбестових труб, знищений каналізаційними стоками й періодично вибухає проривами. Реконструкція цього колектора дуже ускладнена тим, що він залягає на глибині до 6 м у плавунах. Робота із завершення проєкту буде продовжена у 2024 році.

      Завдяки залученню позабюджетних коштів проведено капітальний ремонт приміщення та благоустрій прилеглої території для осередку «Пласту» на вул. Геологів, 12.

       Не вдалося продовжити роботи з будівництва школи в с. Суховоля. Незважаючи на те, що Кабінетом Міністрів України даний обєкт включений у перелік обєктів, що будуть фінансуватися Європейським інвестиційним банком в рамках «Програми відновлення України», ніхто з потужних будівельних фірм, які б відповідали вимогам ЄІБ, не спішить брати участь у торгах. Вже двічі тендер не відбувся.

 

Про роботу Суховільського старостинського округу

 

Протягом звітного періоду здійснювався постійний контроль у вирішенні проблеми вивезення сміття. За 2023 рік укладено 127 договорів. Станом на 1 грудня 2023 укладено 1032 договори по с. Суховоля.

За порушення правил благоустрою складено 149 протоколів та 62 приписи.

Проводилось грейдерування дорожнього покриття (вулиці Кобилянської, Бічна Шкільна, Підлісна, І. Гонти, Мисливська, Січових Стрільців, Шухевича, Н. Яремчука, І. Сірка, Зимновідська, Івасюка, Рибацька, Гайова, Огородня, Тарнавського, Чорновола, Шептицького, Лесі Українки, Хмільовського та до озера «Шутер»).

– Проведено поточний ремонт на вулицях Ягідна, Відродження України та І. Франка.

– Зроблено капітальний ремонт вулиці Шептицького; влаштовано тротуарну доріжку. Також ширину вулиці збільшено орієнтовно на 1,2 м 1,5 м. Шістьом жителям вулиці встановлено нову огорожу.

– Проведено ремонт частини вулиці Шкільної; прокопано рів та відновлено зелений газон біля цієї вулиці.

– Проведено ремонт на частині вулиці Огородньої (від вул. Б. Хмельницького до символічної могили).

– Встановлено додаткові ліхтарі в селі.

– Систематично проводили роботи з упорядкування комунальних територій (обрізування гілок дерев у селі, вирубування кущів та чагарників). Зрізання дерев на вулицях Хмільовського, Відродження України, Січових Стрільців та Б. Хмельницького.

 – Забезпечено очищення доріг від снігу в зимовий період, підсипання пісковою сумішшю.

– Постійно проводили розчищення, прибирання та дотримання в належному стані зупинок громадського транспорту. Пофарбовано зупинки на вул. Ягідній, вул. Відродження України та вул. Б. Хмельницького.

– Забезпечено підтримання в належному стані дитячих та спортивних майданчиків (косіння трави, фарбування та ремонт інвентарю).

– Проведено ремонт інвентарю та фарбування спортивного майданчика на стадіоні «Сокіл».

– Висаджено дерева (липи та сосни) на території стадіону «Сокіл», на Суховільському озері та на вул. І. Франка.

– Впорядковано територію навколо озера «Шутер» (вирівнювання території, обрізування дерев і кущів, розчищення чагарників).

Відновлено громадські вбиральні на станції та біля Старостинського округу.

 

Про роботу Скнилівського старостинського округу

 

Село Скнилів налічує 1556 мешканців, 780 домогосподарств, 110 вулиць (із яких 36 – вулиці у садових товариствах), 3 багатоквартирні будинки.

За звітний період на території Скнилівського старостинського округу проведено такі роботи:

завершено поточний ремонт другої частини пішохідної доріжки вздовж вул. Шевченка від вул. Чупринки до в’їзду в село Скнилів (західний об’їзд міста Львова) протяжністю близько 1500 м;

встановлено водовідвідний лоток на вулиці Шевченка (біля домогосподарства за № 52);

проведено роботи з водовідведення частини вулиці І. Забузької (прокопано 150 м водовідвідної канави);

проведено роботи з водовідведення кварталу забудови К-3 з поглибленням меліоративної канави (викопано близько 1500 м водовідвідної канави, на 250 м якої встановлено 5 оглядових колодязів та покладено каналізаційну гофровану трубу діаметром 300 см);

проведено роботи з водовідведення частини вулиці А. Шептицького (прокопано близько 100 м водовідвідної канави);

проведено роботи з водовідведення в межах вулиць Чорновола та Західного обходу міста Львова;

проведено роботи з поточного ремонту вул. Шашкевича (1035 м2), вул. Лісової (1200 м2), частини вул. Івасюка (480 м2), частини вул. Чупринки (440 м2), частини вул. Здоров’я (225 м2);

встановлено бруківку на частині вул. Сонячної, в межах № 3-5, (342 м2);

проведено капітальний ремонт вул. Озерної;

проведено щебеневе підсипання проблемної ділянки дороги в межах СТ «Весна», «Технік», «Транспортний будівельник»;

встановлено ліхтар контрастного освітлення та дорожні знаки «Пішохідний перехід» на вул. Шевченка, 38;

результатом звернення в Департамент дорожнього господарства ЛОВА стало нанесення розмітки на вул. Шевченка та проведення ямкового ремонту цієї вулиці;

встановлено новий флагшток біля Символічної могили;

двічі проведено загальну толоку з прибирання території села;

організовано та проведено обрізання дерев на комунальній і приватній територіях;

тривають роботи з будівництва АЗПСМ села Скнилів;

разом із Центром надання соціальних послуг Зимноводівської сільської ради передано 45 подарунків дітям з числа сімей військовослужбовців до Дня св. Миколая;

виготовлено 3360 м2 маскувальних сіток з спанбонду і флизеліну та більше 2000 окопних свічок для військовослужбовців ЗСУ, які волонтери, у тому числі з числа мешканців Скнилова, доставляють безпосередньо в зону проведення бойових дій (24-та окрема механізована бригада імені короля Данила, 80 ОДШБр, 36-та окрема бригада морської піхоти та ін.);

за підтримки генерального директора Львівського палацу мистецтв передано медикаменти і аптечки для надання первинної долікарської допомоги для Скнилівської амбулаторії та бензиновий електрогенератор потужністю 6,5 кВт для потреб військової частини А 2166 Збройних сил України; 

придбано електрогенератор GUCBIR GJB9500-E3 потужністю 7,5 кВт від міжнародної організації Lions Clubs International UKRAINE MD 103 FRANCE для потреб Скнилівської гімназії;

протягом року постійно проводили збір та передачу продуктів харчування для військовослужбовців однієї із в/ч Львова;

спільно з відділом культури організовано святкування державних і релігійних дат та свят: Різдво, День Соборності України, День пам’яті героїв Крут, День героїв Небесної сотні, Міжнародний день рідної мови, День народження Тараса Шевченка, Великдень, День пам’яті та примирення, День матері, День вишиванки, Міжнародний день захисту дітей, День Державного прапора, День Незалежності, День Захисників та Захисниць України, Роковини Голодомору, День волонтера та ін.);

у січні 2023 року з допомогою театру «Воскресіння» відбулась вулична вистава «Різдвяна містерія».

 

Про роботу в Лапаївському старостинському окрузі

Завершено роботи з буріння свердловини та встановлення ручного насосу подачі технічної води на вулиці Геофізиків біля будинку 19. Працівники КП «Наше село» провели роботи з облаштування свердловини.

Облаштовано доріжку в селі Лапаївка від вул. Геофізиків до вул. Самбірської.

В селах Лапаївка і Холодновідка проведено ямкові ремонти вулиць.

Відновлено роботу світлофора на вулиці Рильського.

Проведено роботи з будівництва тротуару та підсипано узбіччя дороги на вулиці Рильського в селі Лапаївка.

Проведено ремонт цокольного приміщення для учасників Національної скаутської організації України «Пласт-станиці Зимна Вода» на вулиці Геофізиків, 12 у селі Лапаївка.

Облаштовано кінцеву автобусну зупинку автобуса № 138 (встановлено вуличне освітлення та туалет).

Проведено роботи з облаштування дороги від вул. Тичини до тротуару Лапаївського ліцею та частини дороги вул. Квітки-Основ’яненка в селі Холодновідка.

Проведено роботи зі збору та підготовки інформації для випуску фотоальбому “Історія і сучасність сіл Лапаївка та Холодновідка”.

Проведено роботи з облаштування доріжки в селі Лапаївка від вулиці Геофізиків до Кармелюка.

Проведено роботи з утеплення фасаду та встановлення дашка в АЗПСМ у селі Лапаївка.

Розпочато роботи із заміни частини центральної каналізаційної мережі на вулиці Геофізиків у селі Лапаївка.

Проведено роботи з очищення придорожніх ровів та водостічних лотків працівниками КП «Наше село».

Ініційовано розміщення продуктових магазинів торгової мережі «Близенько», «Чистенько» та аптеки в селі Лапаївка на вулиці Геофізиків, 19.

Проводяться роботи з уточнення та актуалізації даних про зареєстрованих осіб у кожному населеному пункті старостинського округу.

Спільно з працівниками КП «Наше село» систематично проводяться роботи з  оформлення приписів та протоколів щодо власників приватних будинків, які несвоєчасно обрізають зелені насадження, не доглядають за прибудинковою територією та не мають укладених договорів на вивезення ТПВ.

Проводили роботи із заповнення мешканцями сіл анкет з метою дослідження умов життя та якості послуг у Зимноводівській громаді для проєкту – формування Стратегії розвитку Зимноводівської територіальної громади до 2027 року.

Для вирішення проблем із водопостачанням житлових будинків у с. Лапаївка при відключеннях електроенергії закуплено і встановлено потужний генератор для водяної насосної станції.

 

Про роботу відділу освіти      

    Основним напрямом діяльності відділу освіти, молоді та спорту Зимноводівської сільської ради у 2023 року була координація та забезпечення роботи освітніх установ в умовах воєнного стану і всебічна допомога ЗСУ.

 

Дошкільна освіта. У 2023 р. дошкільною освітою охоплено 644 дитини громади віком від 2 до 6 років, що становить 64 % усіх дітей. Зарахування у ЗДО відбувалось згідно з електронною чергою, всім дітям трирічного віку було запропоновано місця в дошкільних установах. Якщо загальна кількість вихованців ЗДО у 2023 р. залишилась на рівні минулого року, то кількість дітей пільгових категорій суттєво зросла – зі 102 до 157. Видатки загального фонду сільського бюджету на дошкільну освіту становили 33433,4 тис. грн, що на 15,4% більше, ніж у попередньому році. Зростання видатків пов’язане в основному із запровадженням системи щомісячного преміювання працівників, що призвело до зростання середньої зарплати допоміжного персоналу на 45 % (11974 грн проти 8068 грн), а також із зменшенням відсотка батьківської плати (70 % у 2023 р. проти 100 % у 2022 р.).

Загальна середня освіта

     Учнівська спільнота громади у 2023 р. налічує 2809 учнів, з них ВПО – 60 (проти 55 у попередньому році), 89 дітей на сімейній формі навчання (190 у 2022/2023 н. р.). Мережа класів збільшилась на два класи (у Ліцеї № 1 та Ліцеї № 2).

     У сфері ЗЗСО працює 230 педагогів та 112 працівників допоміжного персоналу. Організовано підвезення шкільним автобусом учнів Ліцею № 1 та Лапаївського ліцею імені Героя України Георгія Кірпи, котрі проживають далеко від шкіл.

     Видатки на утримання ЗЗСО у 2023 р. зросли на 11% (+8,9 млн грн) у зв’язку із запровадженням системи щомісячного преміювання техперсоналу (+3,3 млн грн), збільшення видатків на харчування дітей пільгових категорій (431 учень у 2023 р. проти 284 учнів у 2022 р.) (+1,86 млн грн) та на покращення якості освітнього середовища (+3,2 млн грн).  

      Запровадження додаткового стимулювання працівників з числа допоміжного персоналу дозволило підняти середню заробітну плату на 26 %.

 

      Провідну роль у наданні якісних освітніх послуг відіграє освітнє середовище, у якому перебувають діти. Освітній простір усіх закладів осучаснено новими меблями, спортінвентарем, засобами навчання, художньою літературою.

      В рамках Програми розвитку освіти Львівщини на умовах співфінансування 50/50 реалізовано проєкт із забезпечення засобами навчання та обладнання кабінетів предмета «Захисту України» в Ліцеї № 1 та Лапаївському ліцеї.

      На базі Ліцею № 2 облаштовано та обладнано засобами навчання клас безпеки. Закуплено сучасні мультимедійні панелі для Ліцею № 1 та Ліцею № 2 у с. Зимна Вода, нові меблі для їдальні Лапаївського ліцею та парти для учнів 5 класу Ліцею № 1 та Лапаївського ліцею. Облаштовано спортивний майданчик на території Ліцею № 2. З метою створення безпечних і комфортних умов навчання та роботи організовано виконання поточних і капітальних робіт: ремонт коридору Лапаївського ліцею; ремонт гардеробу Ліцею № 2; ремонт із заміною частини вхідних дверей Ліцею № 1; ремонт із заміни вікон у спортзалі Ліцею № 1.

      Покращення матеріально-технічної бази відбувалось не лише за кошти бюджету. Завдяки участі в міжнародному проєкті «Школа як територія миру» від ГО AVALIST Ліцей № 2 отримав меблі для гардеробу та два планшети. Участь у проєкті LEGO Foгndation дозволила отримати комп’ютерну техніку та засоби навчання ЗДО «Казковий світ». За кошти благодійників оновлено покриття підлоги на ігрових майданчиках ЗДО «Дитячий всесвіт» та ЗДО «Казковий світ».

 

Інклюзивна освіта

     У 2023/2024 рр. функціонує 9 інклюзивних груп ЗДО (в них 25 дітей) та 17 інклюзивних класів (20 дитини). Порівняно з минулим роком кількість інклюзивних дітей збільшилась на 4 у ЗДО та на 6 у школах. В рамках державної субвенції на підтримку осіб з особливими потребами забезпечується надання корекційно-розвиткових занять дітям. Усі класи та групи забезпечені асистентами вчителя.

 

ДЮСШ «Олімп»

      Охоплює спортивною позашкільною освітою 209 вихованців у 6 напрямах (важка атлетика, вільна боротьба, фехтування, футбол, лижні гонки, настільний теніс). Серед вагомих здобутків третє місце на Чемпіонаті України з лижних

перегонів, сьоме місце у V літній гімназіаді України з фехтування.

 

Якість освіти

      Якість освіти вимагає найперше постійного професійного розвитку та творчої праці педагогів. У 2023 р. троє вчителів (Заяць С. Ю., Красій О. М. та Савченкова Л. В.) пройшли сертифікацію, 4 взяли участь у конкурсі «Вчитель року», 14 є освітніми експертами з питань аудитів та сертифікації. У всіх закладах ЗЗСО запроваджено електронні журнали. Рівень роботи педагогів підтверджують здобутки учнів.

     У районних предметних олімпіадах з базових дисциплін наші вихованці здобули 40 призових місць (проти 24 у 2022 р.), 11 учнів представлятимуть громаду на третьому етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2024 р. (9 учнів – у 2022 р.).

      За кількістю призерів олімпіад наша громада посідає друге місце серед 21 громади Львівського району. 13 із 170 випускників одержали документи про повну загальну середню освіту з відзнакою, троє учасників НМТ отримали максимальні бали ЗНО (Роман Стожук – по 200 балів з математики та історії, Андріан Солук – 200 балів з історії, Поліна Тернер – 200 балів з англійської мови). Команда географів здобула перемогу в обласному турнірі «Юних географів». Гідно представляли громаду на обласних турнірах юні математики, біологи та фізики. Учениця Лапаївського ліцею Софія Кузь здобула 1 місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України «Технології виробництва продукції тваринництва та ветеринарної медицини». Марта Хар, учениця 9 класу Ліцею № 1, стала переможницею Всеукраїнського конкурсу «Мій Шевченко» в номінації «Послання Т. Шевченка нащадкам».

      Другий рік поспіль триває реалізація «Програми підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді», в рамках якої грошовими преміями відзначено 48 учнів громади на суму 274 тис. грн, троє випускників на суму 50 тис. грн та 12 вихованців ДЮСШ – на суму 43 тис. грн.

         Виховна діяльність заходів активно висвітлювалась на сторінках соцмереж та вебсторінках закладів та громади.

     Серед проблем галузі найперше відсутність належних умов навчання в Суховільському ліцеї, нагальна потреба в заміні котлів у Лапаївському ліцеї, відсутність належного укриття у Скнилівській гімназії, потреба ремонту укриття в Ліцеї № 1.

 

 Про роботу АЗПСМ

 

Первинну медичну допомогу в Зимноводівській громаді надають 11 сімейних лікарів, 2 лікарі-педіатри, 19 сімейних медсестер. Спеціалізовану амбулаторну медичну допомогу забезпечують 9 лікарів – вузьких спеціалістів: акушер-гінеколог, невролог, рентгенолог, лікар з ультразвукової діагностики, хірург, кардіолог, терапевт, лікар-лаборант, дерматовенеролог і 10 спеціалістів із середньою спеціальною освітою.

Щоб розширити обсяги медичної допомоги для жителів громади, з березня 2023 року укладено угоду між КНП «ЦПМСД» та НСЗУ на пакет мобільної паліативної допомоги. Створено мобільну бригаду в складі хірурга, невролога, двох працівників із середньою спеціальною медичною освітою, психолога, водія, що дало змогу надавати медичну допомогу важкохворим та лежачим хворим.

Упродовж року працювала урядова Програма з реамбурсації лікарських засобів для хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальну астму, психічні захворювання.

       Розширили спектр лабораторних досліджень, відремонтувавши кабінет, у якому обладнали лаборантську № 3, придбали ламінарну шафу, центрифугу. Після ремонту приміщення відкрили кабінет, у якому медичні послуги надає лікар-дерматовенеролог. Придбано коагулятор для косметичних процедур. Проведено ремонт та дообладнано тренажерами кабінет масажу та лікувальної фізкультури.

Для покращення ранньої діагностики захворювань придбано переносний УЗД-апарат корейського виробництва та підготовлено на курсах спеціалізації лікаря для роботи з ним.

     З метою ранньої діагностики захворювань у жителів села Суховоля підготовлено на курсах спеціалізації сімейного лікаря для роботи з УЗД-апаратом.

       Придбали апарат високоінтенсивної магнітотерапії ВТL-6000 Super Inductive Systemта. Підготовлено медичний персонал для роботи з ним.

 

      Для соціально незахищених жителів Зимноводівської громади працювала Програма забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення за рецептами лікарів безкоштовно та на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування окремих категорій населення. Загалом виписано пільгових рецептів на суму 843 859.00 грн.

 

      Проводиться відповідна робота зі зміцнення матеріально-технічної бази медичних установ. Обладнали рецепцію, відремонтували пандус, поклали протиковзну керамічну плитку в АЗПСМ с. Зимна Вода. Відремонтували та утеплили фасад, встановили накриття над сходовим майданчиком в амбулаторії с. Лапаївка. Для АЗПСМ с. Суховоля закупили лабораторні меблі. Для роботи лікарів придбали комп’ютери, ноутбуки, принтери.

        За кошти місцевого бюджету придбали легковий автомобіль ДАСТЕР для АЗПСМ села Скнилів.

        На жаль, не вдалося завершити будівництво нової амбулаторії в с. Скнилів.

У громаді в повному обсязі надають первинну та спеціалізовану амбулаторну допомогу внутрішньо переміщеним особам, забезпечуючи їх пільговим лікуванням, лікуванням медикаментами за програмою “Доступні ліки за рецептами, у разі звернення цих осіб у медичні заклади.

 

Про роботу відділу культури за 2023 рік

 

       Культуру в Зимноводівській громаді представляє відділ культури, у підпорядкуванні якого – клубні установи сіл, публічна бібліотека та школа мистецтв. 2023 рік розпочався з реєстрації клубних закладів як юридичних осіб та централізованої бухгалтерії, яка обслуговує сам відділ, три клубні заклади, публічну бібліотеку з бібліотеками-філіями та Зимноводівську школу мистецтв.

      Від початку 2023 року працює офіційний веб-сайт відділу культури culture.zvg.gov.ua, на якому розміщена інформація про структуру відділу, новини культурного життя в громаді, роботу всіх установ. Для зручності в розділі «Структура» відображена вся інформація про гуртки, які займаються при клубних закладах. Згідно зі статистикою, в середньому за один місяць сайт відвідує орієнтовно 6 тис. користувачів. Також зовсім недавно запустили роботу телеграм-каналу відділу культури, де швидко й оперативно можна відстежувати всі новини, які стосуються культурного життя в громаді.

        Бібліотеки нашої громади продовжують свою роботу в умовах війни. За кошти місцевого бюджету у 2023 р. закуплено нові книжки для поповнення бібліотечного фонду на суму 99 869 грн в кількості 518 одиниць. Література дитяча, художня та історична. Усі видання розподілені пропорційно між бібліотеками.

         Від початку 2023 року на базі Зимноводівської публічної бібліотеки та бібліотеки-філії с. Суховоля реалізовано проєкт вільного молодіжного простору «Активне дозвілля молоді», який успішно працює в нашій громаді. Кількість постійних учасників становить 19 осіб, але з кожним новим заходом кількість збільшується. Започатковано серію зустрічей «Кава з владою», на яких молоді люди разом з представниками місцевої влади обговорюють питання різного характеру: «Ознайомлення молоді із структурою сільської ради», «Участь громади: як мешканці можуть брати участь у прийнятті рішень та впливати на роботу ради» і т. п.

          Для облаштування нового публічного простору, навчання, спілкування та комфорту для молоді в Зимноводівську публічну бібліотеку закуплено крісла-мішки в кількості 10 шт.

          Упродовж року в бібліотечних установах проведено 71 захід: літературні зустрічі, екскурсії, уроки-вікторини, години пам’яті, тренінги, перегляди фільмів, майстер-класи, зустрічі учасників молодіжного простору, інтерактивні ігри. Також бібліотеки провели 79 онлайн-заходів: флешмоби, відеоролики, літературні конкурси, книжкові акції, книжкові виставки.

    

         У вересні 2023 р. Відділу культури передано в оперативне управління капітально відремонтоване приміщення в с. Лапаївка (вул. Геофізиків, 12), яке використовують для функціонування пластової домівки і занять гуртків. За кошти місцевого бюджету закуплено крісла, лавки, вішалку, столи, проєктор, проведено інтернет, а завдяки спонсорській допомозі на вікна встановлено ролокасети. В приміщенні домівки займаються не лише пластуни, а й віднедавна танцювальний колектив SC DANCE. Також небайдужі односельчани приходять плести маскувальні сітки. З грудня двічі на тиждень стартували безкоштовні заняття «Руханки для людей літнього віку».

 

        У звичному режимі працюють народні доми громади.

        На початку 2023 року два колективи (Бавниця та Обрій) Народного дому с. Зимна Вода на черговій атестації підтвердили звання народного колективу.

Усі діючі колективи брали участь у різних конкурсах, змаганнях, фестивалях (зокрема міжнародних) як в громаді, так і за її межами. З основних – участь танцювального колективу SC DANCE у змаганнях у Львові та Тернополі, квартету «Собор» у м. Іллінці (Вінницька обл.). народного колективу «Бавниця» – у Словаччині, Бельгії. За участь у конкурсах та фестивалях Зимноводівська сільська рада нагородила грошовою допомогою всі групи народного колективу народного танцю «Бавниця».

      Всього при народному домі с. Зимна Вода займається 12 гуртків, а саме:

 • SK DANCE – 52 ос.;
 • гітара –  6 ос.;
 • народний колектив народного танцю «Бавниця» 35 ос.;
 • гурток малювання – 8 ос.;
 • вокальний гурток – 5 ос.;
 • театральний гурток – 5 ос.;
 • гурток «Рукоділля» 8 ос.;
 • хор «Обрій» 17 ос.;
 • квартет «Собор» 4 ос.;
 • тріо «Дивоцвіт» 3 ос.;
 • МГО «Молодь української нації» 10 ос.;
 • тхеквондо 6 ос.

Кількість залучених до художньої самодіяльності – близько 159 осіб.

 

За 2023 рік проведено ряд благодійних заходів, а саме:

 • 15.01.2023 р. благодійний Різдвяний концерт «Коляда єднає» (18 900 грн);
 • 02.07.2023 р. благодійний концерт до Дня Конституції спільно з благодійними фондами «Зимна Вода» та «Музика заради життя» (96 359 грн, 120 $, 220 zl);
 • 21.09.2023 р. благодійний майстер-клас від гуртка рукоділля до Дня миру (1400 грн);
 • 01.10.2023 р. – благодійний концерт до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника Вітчизни, УПА, Козацтва (70 612  грн);
 • 31.10.2023 р. благодійний захід (збір на окопні свічки), приурочений 105-й річниці створення ЗУНР (7 296 грн);
 • 21.11.2023 р. благодійний майстер-клас до Дня Гідності і Свободи (зібрано 3 400 грн).

За результатами обласного огляду-конкурсу народних домів територіальних громад в умовах воєнного стану «Об’єднані духом і культурою» Народний дім с. Зимна Вода виборов І місце і звання лауреата.

Протягом 2023 року в народному домі проведено ряд ремонтних робіт.  Господарським способом відремонтовано приміщення для роботи гуртків (два кабінети), кабінет директора НД, відремонтовано санвузол і встановлено нові вхідні і міжкімнатні двері, замінено плитку в коридорі на 1 поверсі. У глядацькій залі повністю замінено покриття сцени (встановлено паркет), відремонтовано паркетне покриття танцювальної зони, оновлено покриття стін, одяг сцени.

          Активно працює Народний дім Суховолі. При ньому постійно діють 5 таких гуртків:

 • школа бойового гопака «Вовк» (керівник Юрій Фундела) – 25 дітей;
 • МГО «Молодь української нації» (керівник Богдан Колодій) – 17 дітей;
 • хор народного дому – 31 учасник;
 • колектив «Розмай» – 16 учасників;
 • колектив «Сузір’я» – 17 учасників.

Всього 106 учасників.

Завдяки керівнику народного дому Й. Пласконю, художньому керівнику  Соломії Ковалик та зав. бібліотекою Тарасу Владишу в Суховолі проведено десятки молодіжних та загальносільських заходів. Ряд заходів мали благодійний характер, завдяки цьому зібрано кошти для підтримки ЗСУ.

      За кошти  місцевого бюджету для Народного дому с. Суховоля придбано блютуз-колонку, проєктор, екран для проєктора. Облаштовано в приміщенні санвузол. Замінили двері (2 в НД, 2 в бібліотеці), провели воду та каналізацію.

       Проблемною є робота Народного дому в с. Скнилів. Приміщення практично не використовують через близькість до летовища.  

      Гурткові заняття та заходи працівники культури проводять у Катехитичній школі ім. бл. мученика Володимира Прийми в с. Скнилів. Тут функціонують 4 гуртки: вокальний ансамбль «Мережані нотки» (старша (18 учасників) та молодша (12 учасників) групи); гурток фортепіано (2 учасники); гурток гітари (2 учасники); гурток вокалу (4 учасники). Загалом 38 учасників гуртків + 6 учнів ЗШМ.

     Багато індивідуальних занять та запис деяких відеороликів реалізували в приватній квартирі. Відбулося кілька виїзних акцій: церква Петра і Павла в Зимній Воді, Оперний театр (Львів), Вікторія Гарденс (Львів), Музей-криївка УПА, Лапаївський ліцей та ін. локації, студія Glova (запис фонограми для відеоролика) та поїздка в Бельгію. Вокальний гурток «Мережані нотки» брав участь у різних благодійних заходах, а саме:

31.03.2023 р. благодійний аукціон «Пташки перемоги» у Львівській національній  опері;

19.08.2023 р. благодійний захід для збору коштів на дрон для підрозділу скнилівчанина Ярослава Мандзюка;

15.10.2023 р. благодійний захід у с. Сокільники в ЖК «БІК».

 

Зимноводівська школа мистецтв

 

        В закладі навчають дітей на таких відділеннях: фортепіанний, оркестровий, мистецько-теоретичний (образотворче мистецтво, хореографія, теоретичні дисципліни, хор). Навчальний процес забезпечують 26 викладачів.  Станом на кінець 2023 р. в закладі навчалося 259 учнів: в селах Лапаївка та Холодновідка – 163, в с. Зимна Вода – 75, у с. Скнилів – 7 та в с. Суховоля  14 учнів.

      Плата за навчання становить 350 грн (фортепіано, гітара), 300 грн (інші інструменти та спеціальності).

       З числа всіх учнів школи 14 осіб з малозабезпечених та багатодітних сімей звільнені від сплати за навчання. 49 осіб платять 70 % вартості (2 дитини з однієї сім’ї або 2 спеціальності). 4 осіб – діти учасників АТО чи мобілізованих.     

        Вихованці ЗШМ є постійними учасниками практично всіх заходів культурного спрямування, які відбуваються в громаді. Окрім цього, беруть участь у різноманітних конкурсах і фестивалях різних рівнів (регіональних, районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних). За здобуті призові місця в цих конкурсах учні школи отримали грошові сертифікати за програмою підтримки обдарованої молоді Зимноводівської сільської ради. Сподіваємось, що в недалекій перспективі нас чекає відкриття філіалу Зимноводівської школи мистецтв у селі Суховоля.

 

Влітку проведено косметичний ремонт усіх приміщень школи в с. Холодновідка (оновлено покриття всіх стін та полаковано сходи). Закуплено кольоровий принтер, окремі перкусійні інструменти, мультиборд (інтерактивна панель) для занять з теоретичних дисциплін. Завдяки благодійникам придбали концертний акордеон, збільшилась кількість акустичних фортепіано. Школа розвивається.

 

Про бізнес

 

2023 рік був, мабуть, одним із найскладніших років для ведення підприємницької діяльності. Війна зруйнувала сотні виробничих та торгових підприємств, логістичні ланцюги, ринки збуту, порушила демографічну ситуацію. Велика кількість кваліфікованих спеціалістів виїхала за кордон. Багато людей мобілізовано до лав ЗСУ та територіальної оборони. Ускладнила ситуацію блокада польсько-українського кордону.

      Всі ці обставини не давали можливості бізнесу ефективно працювати й розвиватися. Проте частина підприємств та підприємців у цій непростій ситуації зуміла вистояти; продовжувала працювати, виробляти продукцію, надавати послуги і, як результат, наповнювати державний та місцевий бюджети.

      І цей економічний фронт в умовах, коли держава надто залежна від зовнішніх запозичень, є, без сумніву, дуже важливим. Бо він не тільки сплачує такі потрібні кошти до бюджету, але й дає змогу виживати мільйонам людей, дає підтримку Збройним силам, продукує необхідні для фронту засоби та матеріали.

      За ефективну роботу в 2023 році мешканці Зимноводівської громади мають бути вдячними таким підприємствам, як ТОВ «Сільпо-Фуд», ТОВ «ПРОТЕК Логістік», ТзОВ «Йозера Україна», ТОВ «ХД Трейд», ТОВ «АТБ Маркет», ТОВ «КВМ люкс»,  ТзОВ «Навітекс», ТОВ «Сокар»; підприємцям Петріву А., Майгеру А.,  Харишу Я. та багатьом іншим підприємствам і підприємцям. Завдяки результатам їхньої праці в громаді маємо можливість підтримувати освіту, медицину, культуру, надавати соціальні послуги, утримувати і розвивати територію.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь