Питання підтримки ЗСУ є найпріоритетнішим напрямом діяльності нашої громади.

Дата: 06.03.2024 14:17
Кількість переглядів: 72

Шановні мешканці громади!

Питання підтримки ЗСУ  є найпріоритетнішим напрямом діяльності нашої громади. Тому хочемо Вас поінформувати та звернути Вашу увагу на деякі аспекти такої роботи і що вдалося реалізувати.

Найперше хочемо роз’яснити окремі нюанси всім, хто не обізнаний з тонкощами нашого законодавства.

Відповідно до ст. 87 Бюджетного кодексу України:

1. До видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на:

5) національну оборону (крім заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення).

Відповідно до статті 89 (Видатки, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад):

1. ДО ВИДАТКІВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ З БЮДЖЕТІВ СІЛЬСЬКИХ, селищних, міських територіальних громад, НАЛЕЖАТЬ ВИДАТКИ на:

17) ЗАХОДИ ТА РОБОТИ З ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ ТА МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МІСЦЕВОГО.

Отже, СІЛЬСЬКА РАДА НЕ МОЖЕ ВИТРАЧАТИ КОШТИ НА ОБОРОНУ (може тільки на територіальну оборону). Водночас, відповідно до статті 85 БКУ, заборонено планувати та здійснювати видатки, не внесені до місцевих бюджетів. Тобто підтримку ЗСУ можна здійснювати лише шляхом субвенцій до Державного бюджету і за подання тієї чи іншої військової частини з обґрунтуванням потреб.

За січень – лютий 2024 р. Зимноводівська сільська рада на підставі офіційних звернень виділила 10 млн 560 тис. грн на ЗСУ п’ятьом військовим частинам.

Для соціальної підтримки мобілізованих, дружин, матерів і дітей загиблих воїнів, поранених військовослужбовців, пропалих безвісти протягом 2023 року надано грошових допомог на суму 4 млн 019 тис. грн.

Протягом двох років (від початку повномасштабної війни) Зимноводівська сільська рада організовує допомогу Збройним силам та окремим військовослужбовцям не за бюджетні кошти.

За особисті кошти працівників комунальних підприємств та за підтримки небайдужих підприємців і мешканців громади у 2023 році придбано та передано для ЗСУ значну кількість обладнання, 16 автомобілів, закуплено понад два десятки квадрокоптерів "Мавік 3" для полегшення розвідки, передано 38 FPV-дронів для підтримки військових операцій. Забезпечено ЗСУ 4 тепловізорами, 2 старлінками, раціями, генераторами та іншим необхідним обладнанням для успішного виконання їхніх обов’язків.

Ці кроки свідчать про наше небайдуже ставлення до обороноздатності країни та готовність допомагати нашим захисникам. Ми пишаємося відданістю та солідарністю нашої громади. Нехай кожен внесок, який ми робимо, буде внеском у мир та безпеку нашої країни.

Сільський голова Володимир ГУТНИК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь